נבו: "הגענו כדי לעלות כמה שיותר על הפודיום"

נבחרת השחיה תחל מחר בהופעות באליפות אירופה בדנמרק, והציפיות גבוהות. שידורים ישירים עם משה גרטל כאן בערוץ הספורט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.12.13 - 15:40
נבו. נבחרת השחיה שואפת גבוה (gettyimages)
נבו. נבחרת השחיה שואפת גבוה (gettyimages)
תחילת כתבה

לאחר שלושה ימי אימונים בהרנינג, דנמרק, הנבחרת הישראלית בשחייה - הכוללת תשעה שחיינים ושתי שחייניות - מוכנה ודרוכה לקראת אליפות אירופה בבריכות קצרות שתיפתח מחר (חמישי) ותימשך ארבעה ימים.

  • החל מחמישי: אליפות אירופה בשחייה בשידור ישיר ב-sport5, משה גרטל ישדר

הספרינטר יהב שחף יזנק ראשון למים במשחה החזק שלו, 50 מטר חופשי, וינסה להעפיל לחצי הגמר. לאחר מכן, נסטיה קורטקוב תתחרה ב-50 מטר חזה ותנסה לקבוע שיא אישי, כשהיא תחכה למשחים המרכזיים שלה. יעקב טומרקין ויונתן קופלב ישחו 200 מטרים גב.

קפטן הנבחרת, גל נבו, שמחזיק בשתי מדליות ארד מהאליפות הקודמת בצרפת, ינסה לשחזר את ההצלחה ויתמודד במקצה ה-200 מעורב אישי (בו ישתתפו גם איתי גורביץ' וטומרקין).

"יש התרגשות, כי התחרות תהיה קשה", סיפר גל נבו לאתר ערוץ הספורט. "המטרה שלנו היא לנסות לשבור כמה שיותר שיאים, כשברוב המקרים אלו גם שיאים ישראליים, וכמובן לעלות כמה שיותר על הפודיום. כמה מאיתנו מתמודדים על מדליות, אבל הכל יהיה צמוד מאוד".

השחיין סיכם: "בשלושת הימים האחרונים היה מאוד נחמד, התרגלנו למקום והתגבשנו. הבריכה הוקמה בתוך אולם ענק עם הרבה צופים, כך שיש אווירה טובה לקראת התחרות".

עמית עברי, השחיינית הבכירה אצל הנשים, גם תשחה מחר את מקצה ה-100 מטרים מטר גב. לאחר מכן, תתמודד עברי גם ב-200 מעורב אישי, כשגם נסטיה קורטקוב תוזנק אליו. הישראלים ישחו גם את מקצה ה- 100 מטר חזה - בו יקחו חלק גל נבו, יהב שחף, ירון שגלוב ואמרי גניאל.