בזמן הסדר: פלפס חוזר להתחרות אחרי הפרישה

השחיין האגדי ייקח חלק בתחרות בארה"ב בעוד שבועיים, מאמנו: ''הוא כבר מחכה לזה''

מערכת אתר ערוץ הספורט  14.04.14 - 21:31
הוא חוזר!
הוא חוזר!

תגיות: מייקל פלפס

תחילת כתבה

ושוב איתכם: מייקל פלפס חוזר לבריכה. הערב (שני) נודע כי השחיין האגדי ייקח חלק בתחרות הגרנד פרי שתיערך במסה שבאריזונה בין ה-22 ל-24 באפריל. יש למה לחכות, תהיו בטוחים שלא מעט צוותי תקשורת יסקרו את התחרות הזו.

זו תהיה התחרות הראשונה של הפנומן מאז הודיע על פרישה אחרי המשחקים האולימפיים בלונדון 2012. פלפס אמר אז כי לא ייקח חלק באולימפיאדה בריו, אבל נראה שדברים עשוים להשתנות.

למעשה כבר בנובמבר הוא החל בצעדים שמעידים על קאמבק. זה התחיל כשרשם את עצמו מחדש לתוכנית האמריקאית לבדיקות סמים בספורט והמשיך כשהחל להתאמן עם מאמנו בוב באומן. מאמנו כבר אישר שהוא יתחרה בתחרות הקרובה ב-3 משחים: 100 מטרים פרפר, 100 מטרים חופשי ו-50 חופשי. "מייקל כבר מוכן להתחרות", אמר באומן, "הוא יראה איך זה עובד, לאף אחד מאיתנו אין ציפיות גדולות אבל אני חושב שהוא כבר מחכה לאירוע הזה".

המאמן שלו אישר כי פלפס נמצא הרבה מאוד זמן בבריכה בחודשים האחרונים אבל לא עבד בקצב אימונים מקצועני. "הוא מתאמן 5 פעמים בשבוע אבל זה בערך חצי מהאינטנסיביות של האימונים שלו לפני הפרישה". בנוסף נחשף כי הוא נרשם לשתי תחרויות נוספות שיערכו בחודשים מאי ויוני, מה שמבטיח לנו קיץ חם בכל הנוגע לבריכת השחיה.

פלפס נחשב עבור רבים לשחיין הגדול בכל הזמנים אחרי שהשיג לא פחות מ-18 מדליות זהב אולימפיות כולל 8 מדליות מזהב במשחקים האולימפיים בבייג'ין. חוץ מזה, הוא הספורטאי המעוטר ביותר עם 22 מדליות אולימפיות וגם מחזיק בשיא כשזכה בתואר שחיין השנה שבע פעמים. בקיצור, טוב שהוא חוזר.