ישיר בערוץ הספורט: הקאמבק של פלפס

תחרות החזרה לבריכה של השחיין האגדי תיערך בסוף השבוע הקרוב. הארדי: "יהיה אדיר לראות מה עוד הוא יכול לעשות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.04.14 - 21:15
פלפס, זריקת מרץ לענף (gettyimages)
פלפס, זריקת מרץ לענף (gettyimages)
תחילת כתבה

המאמן מתעקש שזה עדיין לא קאמבק בקנה מידה מלא, אבל לכולם ברור שמייקל פלפס מכוון ליעד מסוים מאוד: המשחקים האולימפיים בריו דה ז'ניירו 2016. גדול השחיינים אי-פעם והאיש שזכה בהכי הרבה מדליות אולימפיות בהיסטוריה (22) הכריז שכעבור שנתיים בחוץ הוא עומד לזנק שוב למים בתחרות באריזונה ב-24-26 באפריל.

על אף ההצהרות הזהירות של מאמנו בוב באומן, רף ההתרגשות סביב הענף כבר החל לעלות. "הוא די רחוק מלהיות בכושר הכי טוב שלו, אבל הוא נכנס למשטר של תזונה נכונה כבר בספטמבר ויכול לתת מאמץ יפה", הסביר באומן. "בטוח שהוא לא יביך את עצמו, אך הוא עדיין לא בכושר לתחרות".

מי שמיהרו להגיב היו חבריו וחברותיו של פלפס למשלחות האולימפיות הקודמות של ארצות הברית. "אני נרגשת לראות מה הוא מסוגל לעשות", הודתה קייטי לדקי בראיון ל-AP. "בטוח שהקאמבק שלו יחזיר לשחייה הרבה מאוד אנרגיה. גם אם הוא יוסיף לעצמו מדליה-שתיים או לא, הוא כבר עשה משהו בלתי ייאמן. כל מה שיעשה מעכשיו יוצר ציפיה".

"הוא שמר על כל הסיפור די בסוד", הודתה ג'סיקה הארדי. "אפילו אם הוא לא בשיא כושרו, חשוב מאוד לענף בכלל ולכל ספורטאי בפרט ללמוד ממנו. אני לא חושבת שמישהו רוצה להפעיל עליו לחץ. הוא השיג בערך כל דבר אפשרי, זה פשוט יהיה אדיר לראות מה עוד הוא יכול לעשות".

מעבר לתחרות הקרובה במסה, אריזונה, פלפס נרשם גם לתחרויות הגרנד פרי בשארלוט בחודש מאי ובסנטה קלרה בחודש יוני. על פי התוצאות שיקבע, יחליט השחיין עם מאמנו אם להירשם לאליפות ארה"ב שתיערך באוגוסט בקליפורניה, שם ייבחרו הנציגים לאליפות העולם ב-2015.