ברנע: "שיחזיקו לי אצבעות, זה יהיה צמוד"

השחיין הישראלי יזנק הערב לגמר ה-50 מטרים גב (20:24) בתקווה להביא מדליה ראשונה לנבחרת: "הכל יוכרע על מאיות השנייה, זה לא סגור". על האכזבה של קופלב: "הייתי מעדיף שיהיה איתי בגמר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  21.08.14 - 09:42
תחילת כתבה

הערב (חמישי) ב-20:24 זה יקרה. גיא ברנע יזנק למים במטרה להביא לישראל מדליה ראשונה באליפות אירופה בשחייה, שנערכת בברלין. ברנע יתחרה בגמר ה-50 מטרים גב וינסה לכל הפחות לשחזר את הישגיו משתי האליפויות הקודמות, בהן זכה במדליית ארד במשחה הקצר.

ברנע ישחה במסלול מספר 5 המרכזי, לאחר שקבע בחצי הגמר את התוצאה השניה בטיבה - 24.99 שניות. לצידו ישחה המועמד המוביל לזכייה בזהב, ולדימיר מורוזוב הרוסי, שקבע 24.61 שניות בחצי הגמר. גם ג'רמי סטרביוס הצרפתי, כריסטוף ווקר-הבורן הבריטי וג'סי פוטס מהולנד ייאבקו על המדליות.

"אני מקווה לתת את הביצוע הכי טוב שלי", אמר גיא ברנע לאתר ערוץ הספורט, "אנחנו עובדים כל השנה לקראת הרגע הזה". לברנע יש גם בקשה מהצופים בישראל: "שיחזיקו לי אצבעות וישלחו לי אנרגיות טובות. יודע שאני חייב להתחבר למשחה מהזינוק ושהכל יוכרע על מאיות השנייה. יהיה צפוף וצמוד מאוד ואי אפשר לקחת דבר כמובן מאליו, כלום לא סגור".

בניגוד לגמרים באליפות העולם האחרונה ובאליפות אירופה ב-2012, ברנע יהיה הנציג היחיד בגמר, לאחר שהאלוף הנוכחי - יונתן קופלב לא הצליח להתברג לשמיניה הראשונה. "אני בטוח שהוא מאוכזב, אבל יש תחרויות כאלה. זה קורה לכולם, במיוחד במשחה אכזרי כמו 50 מטרים. ברור שהייתי מעדיף שיהיה איתי בגמר", אמר הפיינאליסט.