הפרס למדליה באליפות העולם: 50 אלף שקלים

השחיינים ינסו לעלות לפודיום בתחרות בבריכות קצרות בקטאר. יו"ר האיגוד: "אם זה יקרה, נוודא שדגל ישראל יונף"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  11.11.14 - 12:42
בקרוב על הפודיום בקטאר? עמית עברי (gettyimages)
בקרוב על הפודיום בקטאר? עמית עברי (gettyimages)
תחילת כתבה

בעוד שלושה שבועות תיערך בדוחא, בירת קטאר, אליפות העולם בבריכות קצרות בשחייה. באיגוד השחייה החליטו היום (שלישי) על צעד מפתיע שנועד לתגמל את השחיינים הישראלים. שחיין, שיחזור מהאליפות עם מדליה, יזכה בפרס כספי של 50 אלף שקלים.

יש לציין כי באיגוד השחייה קיבלו כבר את כל האישורים והוויזות עבור המשתתפים. בנוסף, במועצת הבריאות של קטאר, האחראים על מתן אישורים לתרופות שהמשלחת לוקחת איתה לדוחא, כבר העבירו מענה מהיר לרופאת האיגוד, פרופ' נעמה קונסטנטיני, בתוספת הודעת "ברוכים הבאים לקטאר".

המשלחת הישראלית לאליפות העולם כוללת את עמית עברי, גיא ברנע, גל נבו, דוד גמבורג ויעקב טומרקין. באיגוד תולים תקוות לגמרים של עברי במשחה 100 מעורב אישי ואולי גם במשחי החזה. עברי, שנמצאת בכושר נהדר, קטפה בסוף השבוע האחרון שלוש מדליות באליפות הונגריה הפתוחה במשחים: 100 מטר חזה, 50 מטר חזה ו-50 מטר פרפר, כשבכולם הקדימה את ההונגרייה המצוינת קטינקה הושו.

באיגוד גם מצפים מגיא ברנע להעפיל לגמר ה-50 מטרים גב ומיעקב טומרקין להתברג לשמיניה האחרונה ב-200 מטרים גב, מקצה בו סיים במקום השביעי במשחקים האולימפיים בלונדון. גם מגל נבו יש ציפיות גבוהות. דוד גמבורג יחפש להמשיך בקו ההתקדמות המרשים שלו.

"מדליה באליפות עולם זו משימה כמעט בלתי אפשרית, אבל המוטיבציה של השחיינים עצומה. חשוב שידעו שאיגוד השחייה מאחוריהם", אמר יו"ר האיגוד, נעם צבי. "בשנה שעברה העלימו את דגל ישראל ממסכי הטלוויזיה וזה אף נתן לשחיינים שלנו מוטיבציה כפולה. אנחנו שואפים לבלתי אפשרי, אם זה אכן יקרה, אז נוודא שדגל ישראל יונף אל על".