הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

משרד הספורט יבדוק את יו"ר איגוד השחייה

מכתב חריף נשלח לנועם צבי, זאת בעקבות החשד שהוא פועל בניגוד עניינים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  23.02.15 - 14:45
ייבדק על ידי משרד הספורט. צבי (משמאל)
ייבדק על ידי משרד הספורט. צבי (משמאל)

פרסום ראשון. הלשכה המשפטית של משרד הספורט שלחה היום (שני) מכתב חריף ליו"ר איגוד השחייה נועם צבי ומנכ"ל האיגוד אהרון איסרס בדבר ניגוד עניינים הקיים לכאורה אצל יו"ר האיגוד והבהירה: "נבדוק את העניין הזה".

כזכור, בחודש אוקטובר 2014 חשפנו כאן באתר ערוץ הספורט על מקרה המעיד על ניגוד עניינים לכאורה של יו"ר האיגוד נועם צבי, כש"משך" את השחיינית האמריקנית אנדי מורז, שעשתה עלייה, להירשם לאגודתו לשעבר הפועל ירושלים ולא למועדון דולפין נתניה, אשר עם אנשיו - סימון דוידסון ואניה גוסטומלסקי - ניהלה משא ומתן.

"במהלך שנת 2014 נתקבלו מספר פניות במשרד התרבות והספורט ובהם טענות בדבר ניגוד עניינים לכאורה של מר נעם צבי מכוח תפקידו כיו"ר איגוד השחייה", נכתב בפתיחת המכתב שנשלח על ידי עורכת הדין עפרה שרון. במכתב מצויין אף המקרה שכבר נבחן על ידי משרד הספורט בעניינו של השחיין נמרוד שפירא בר אור בשנת 2011, שבעקבותיו גיבש משרד הספורט את הקוד האתי, המכיל את נושא ניגוד העניינים.

"מובהר כי השאלה ביחס להימצאותו או אי הימצאותו של יו"ר איגוד השחייה בניגוד עניינים, נכון לשנת 2014 תבחן לגופה, במסגרת מבחני התמיכה לאיגודי הספורט ולאור תנאי הסף שנקבעו, כשם שנעשה על ידי משרד התרבות והספורט ביחס לכלל האיגודים", נרשם בהמשך המכתב. איגוד השחייה קיבל את הרשות להשיב את התייחסותו עד ה-10/3.

תגובתו של איגוד השחייה תובא לכשתתקבל.