הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יו"ר איגוד השחייה, נועם צבי, התפטר מתפקידו

לאחר החשיפה כאן על ניגוד עניינים לכאורה והמכתב ממשרד הספורט כי הנושא ייבדק, צבי פרש: "איני מתכוון להישאר בתפקיד אם זה כרוך בפגיעה בי"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  24.02.15 - 22:14
לא המתין לבדיקת משרד הספורט. צבי (משמאל). (צילום: איגוד השחיה)
לא המתין לבדיקת משרד הספורט. צבי (משמאל). (צילום: איגוד השחיה)

יממה לאחר המכתב החריף של משרד הספורט, בו הובהר כי ייבדק החשד לניגוד עניינים לכאורה, יו"ר איגוד השחיה נועם צבי הודיע הערב (שלישי) כי הוא מסיים את תפקידו. בכך למעשה מסתיימת תקופה בת 13 שנים  בה מילא צבי את התפקיד. מי שיחליפו זמנית הוא ממלא מקום יו"ר האיגוד שי שכנר, חבר הנהלת האיגוד ויו"ר ועדת הכספים. בשלב מאוחר יותר יתקיימו בחירות לתפקיד.

כזכור, כבר בחודש אוקטובר 2014 חשפנו כאן באתר ערוץ הספורט על מקרה המעיד על ניגוד עניינים לכאורה של יו"ר האיגוד נועם צבי, כש"משך" את השחיינית האמריקנית אנדי מורז, שעשתה עלייה, להירשם לאגודתו לשעבר הפועל ירושלים ולא למועדון דולפין נתניה, אשר עם אנשיו - סימון דוידסון ואניה גוסטומלסקי - ניהלה משא ומתן.

"במהלך שנת 2014 נתקבלו מספר פניות במשרד התרבות והספורט ובהם טענות בדבר ניגוד עניינים לכאורה של מר נעם צבי מכוח תפקידו כיו"ר איגוד השחייה", נכתב בפתיחת אותו מכתב שנשלח על ידי עורכת הדין עפרה שרון. במכתב מצויין אף המקרה שכבר נבחן על ידי משרד הספורט בעניינו של השחיין נמרוד שפירא בר אור בשנת 2011, שבעקבותיו גיבש משרד הספורט את הקוד האתי, המכיל את נושא ניגוד העניינים.

"מובהר כי השאלה ביחס להימצאותו או אי הימצאותו של יו"ר איגוד השחייה בניגוד עניינים, נכון לשנת 2014 תבחן לגופה, במסגרת מבחני התמיכה לאיגודי הספורט ולאור תנאי הסף שנקבעו, כשם שנעשה על ידי משרד התרבות והספורט ביחס לכלל האיגודים", נרשם בהמשך המכתב.

צבי כאמור לא חיכה לבדיקה ועם התפטרותו הערב אמר: "קיימת תופעה בתוך הענף, בה גורמים מסוימים מתקשים לעכל את הצלחת השחייה הישראלית, ושולחים מכתבים בהם טענות שונות למגוון גורמים. בשורה התחתונה, דווקא בשנה בה אנו מארחים את אליפות אירופה, אירוע הספורט הגדול שהיה בישראל אי פעם, השחייה הישראלית נאלצת להתמודד עם מכתבים שמטרתם פגיעה אישית בי ובממלאי תפקידים אחרים, ויוצא שהשחייה הישראלית כולה נפגעת. אני ממלא את תפקידי בהתנדבות עשרות שנים והכל למען השחייה הישראלית ולכן איני מתכוון להישאר בתפקיד אם זה כרוך בפגיעה בי או בפגיעה בשחייה הישראלית".

לאחר מכן גם הוסיף יו"ר האיגוד המתפטר: "בנוסף, בתקופה הקרובה אדרש לקבל על עצמי עבודה נוספת דבר שבסיטואציה מסוימת עלול להביא למצב של ניגוד עניינים. במצב בו עליי לבחור בין התנדבות שלאחריה טענות של ניגוד עניינים לבין פרנסה למשפחתי, אני מפנה את מקומי".