הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

באיגוד השחייה בטוחים: "לצבי לא הייתה ברירה"

היו"ר עזב עקב החשד לניגוד עניינים, שנחשף כאן. האם ימשיך להשפיע?

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  25.02.15 - 13:02

ארבעה חודשים אחרי החשיפה באתר ערוץ הספורט, לפיה יו"ר איגוד השחייה נועם צבי מעורב בניגוד עניינים, החליט אמש (שלישי) צבי לסיים את כהונתו בת 13 השנים כיו"ר איגוד השחייה. באיגוד השחייה לא הופתעו מההודעה של נועם צבי, שהגיעה יממה אחרי שהלשכה המשפטית של משרד הספורט הבהירה כי היא תבדוק את ניגוד העניינים אצלו. "זה היה באוויר כבר זמן רב, הועלו נגד צבי טענות רבות על ניגוד עניינים. יש חקירות, הוא היה עם הגב לקיר ולא הייתה לו ברירה", אמר גורם באיגוד השחייה.

בחודש אוקטובר האחרון נחשף כאן באתר ערוץ הספורט מקרה המעיד לכאורה על ניגוד עניינים אצל צבי. על פי הטענות, צבי פעל לטובת אגודתו לשעבר הפועל ירושלים, כאשר משך אליה את השחיינית האמריקנית היהודייה אנדי מורז, שעשתה עלייה, וזאת על אף שניהלה משא ומתן עם הפועל דולפין נתניה.

מי שיחליף זמנית את צבי הוא שי שכנר, חבר הנהלת האיגוד, סגנו של צבי ויו"ר ועדת הכספים. שכנר יכהן כיו"ר עד שיתקיימו בחירות לתפקיד. בצד זאת, הנהלת איגוד השחייה, המורכבת מ-13 חברים, תתכנס בימים הקרובים על מנת לשמוע מצבי את הסיבות להתפטרותו וכן להחליט על מועד הבחירות.

חשוב לציין כי צבי אמנם התפטר מתפקידו כיו"ר, אך לא מההנהלה, מה שאומר שהוא ימשיך לתפקד כאמור כחבר הנהלה. גורם נוסף באיגוד אמר על כך לאתר ערוץ הספורט: "לכבוד פורים, נועם החליט להתחפש לשי ושם על עצמו מסכה של שי. כל עוד נועם בהנהלה, ושי - יד ימינו- יכהן כיו"ר, נועם הוא זה שימשוך בחוטים וההתפטרות שלו היא רק כדי להרגיע את הרוחות של משרד הספורט. כפי שהביטוי התנכ"י אומר: 'הידיים ידי עשיו, הקול קול יעקב', כך יהיה במקרה זה. הידיים ידי נועם, הקול קול שי".