הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי עזיבת היו"ר: חשד נוסף נגד איגוד השחייה

על פי תחקיר חדשות 10, האיגוד חשוד כי קיבל החזר הוצאות פיקטיביים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.02.15 - 21:00

רק לפני מספר ימים פירסמנו כאן כי משרד הספורט שלח מכתב חריף ליו"ר איגוד השחייה בדבר ניגוד עניינים לכאורה שבו הוא פועל (מאז, אגב, היו"ר נעם צבי כבר הודיע על התפטרותו). הערב (רביעי), על פי תחקיר של חדשות ערוץ 10, עולה חשד נוסף נגד אותו איגוד. במשטרת ישראל חוקרים אם איגוד השחייה ביקש וקיבל ממשרד הספורט החזרי הוצאות פיקטיביים - שנרשמו תחת ההכנות של השחיינים למשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

מבדיקת חדשות ערוץ 10, עולה כי במספר גדול של תחרויות עליהם קיבל האיגוד "החזר הוצאות", כלל לא השתתפו הספורטאים אשר נרשמו אליהם לכאורה. בנוסף, גם במקרים בהם הספורטאים אכן התחרו, מי שנשא בנטל ההוצאות היו המכללות במסגרתן שחו הישראלים בין 2009 ל-2011. בכתבה ששודרה בחדשות 10 בלטה במיוחד אליפות ה-BIG10 ב-2009 עליה קיבל האיגוד החזר הוצאות עבור 5 שחיינים אולימפיים, כאשר רק שניים מתוכם (איתי צ'מה ואלון מנדל) אכן התחרו באותה תחרות.

בנוסף, באיגוד השחייה ביקשו החזרי הוצאות על תחרות פנימית שהתקיימה במכללת ברקלי - בה שוחה גיא ברנע - ודרשו החזרים עבור השתתפות 4 ספורטאים באליפות ה-NCAA של 2009 שמומנה מכספי הארגון.

המשטרה סיימה את השלב הראשוני בחקירה וכעת התיק נמצא בפרקליטות להשלמת החקירה. שחיינים בכירים ומנהלים בכירים כבר נחקרו במסגרת הפרשה. חשוב לציין כי השחיינים אינם חלק מהדיווח הכוזב וחלקם שמע על החשדות רק מהשוטרים ו/או מהפרסום בטלוויזיה.

תגובת איגוד השחייה לחדשות 10: "האיגוד מנוע מלהתייחס בשלב זה למרבית הדברים על מנת שלא ייטענו כנגדו טענות לשיבוש הליכי חקירה. האיגוד דיווח למשרד הספורט על נסיעות השחיינים על פי תכנית מקצועית שאושרה ע״י היחידה לספורט הישגי ופעל לפי ההנחיות שקיבל. הכסף הועבר לשחיינים כנגד הגשת חשבונות כגון תשלום שכר הלימוד למכללה".

ממשרד הספורט נמסר: "המשרד לא קיבל בקשה להתייחסות ממשטרת ישראל בנוגע לחשדות כאלה ואחרים כפי שעולה מהכתבה. אין באפשרותנו להתייחס לעניין".