אליפות אירופה לנוער: עוד 2 מדליות לישראל

כסף לגורבנקו וארד לפולונסקי במשחה ל-200 מעורב אישי

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.07.19 - 20:49
5 מדליות למשלחת. גורבנקו ופולונסקי (איגוד השחייה)
5 מדליות למשלחת. גורבנקו ופולונסקי (איגוד השחייה)

תגיות: שחייהשחייה

תחילת כתבה

אליפות אירופה לנוער בשחייה הגיעה לסיומה הערב (ראשון) בקאזאן, רוסיה, כאשר המשלחת הישראלית הוסיפה שתי מדליות למאזנה: כסף לאנסטסיה גורבנקו וארד ללאה פולונסקי במשחה ל-200 מטר מעורב אישי.

שתי הישראליות זינקו יחד לגמר וקיוו לחזור על מה שעשו רון פולונסקי (אחיה של לאה) וגל כהן גרומי במשחה המקביל לגברים עם פודיום כפול. בסיום, אכן כך היה. גורבנקו נגעה שנייה בקיר אחרי 2:13.81 דקות, רק שלוש מאיות ממדליית הזהב, בה זכתה זואי פוגלמן הגרמניה. פולונסקי קבעה 2:14.29 דקות, שיפור של כחצי שנייה לשיאה האישי, וקטפה את הארד.

גורבנקו אמרה לאחר טקס הענקת המדליות: "כמובן שרציתי לזכות בזהב, אבל למזלי יש לי עוד שנה בגיל נוער אז אחזור בשנה הבאה כדי להשמיע את התקווה. אני שמחה לחלוק את הפודיום עם לאה ומודה למאמנים שלי באקדמיה". פולונסקי הוסיפה: ״ידעתי שאם אשבור את השיא האישי, זה יכול לתת לי מדליה ואני שמחה שעשיתי את זה. עבדתי מאוד קשה בשנה הזאת וכיף שיש לזה תוצאה כמו מדליה באליפות אירופה לנוער. זה הרבה בזכות המאמנים, כמובן, ובפרט חנן שטרלינג ופקה נוטינן המאמנים האישיים שלי״.

עוד הערב: גל כהן גרומי סיים במקום השישי את הגמר ל-100 מטר פרפר עם תוצאה של 53.26 שנ׳, כשהנבחרת סוגרת את התחרות עם חמש מדליות בסך הכל. כעת, גרומי וגורבנקו יצטרפו למחנה האימונים של הנבחרת הבוגרת בדרום קוריאה, לקראת אליפות העולם שתחל שם בעוד כשבועיים.

יו״ר איגוד השחייה, סימון דוידסון, אמר בסיום התחרות: ״אני גאה מאוד בשחיינים ובמאמנים על תחרות מצוינת. ישראל מעולם לא זכתה בחמש מדליות באליפות אירופה לנוער, ומעבר לזה, ראינו עוד הרבה מאוד גמרים, כולל לשליחים, ושיאים אישיים כמעט בכל קפיצה למים. יחד עם ההישגים של נבחרת הקדטים, אנחנו רואים שיפור מתמיד בגילאים הצעירים ואני בטוח שזה יבוא לידי ביטוי גם אצל הבוגרים״.