עם 11 ישראלים: אליפות העולם יוצאת לדרך

יעקב טומרקין והמשלחת הכחולה לבנה נערכים: "חסר לי גמר"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  20.07.19 - 21:05
תחילת כתבה

אליפות העולם בשחייה תיפתח מחר (ראשון) בדרום קוריאה בהשתתפות 11 שחיינים ישראלים. יעקב טומרקין, יהונתן קופלב, אנדי מורז, אנסטסיה גורבנקו, מירון חירותי, מיכאל לייטרובסקי, איתי גולדפדן, תומר פרנקל, דניס לוקטב, גל כהן גרומי ודניאל נמיר. עם שחייניות ושחייני הנבחרת יצאו שני המאמנים הראשיים של הנבחרת: לוקה גברילו ואהוד סגל, כאשר מנהל המשלחת הוא מנכ״ל האיגוד אמיר טיטו.

טומרקין, שיתמקד במשחה ה-200 מטר מעורב ולא ה-200 גב, בו הוא מחיק את הישג השיא לשחיין מקום שביעי בגמר במשחקים האולימפיים בלונדון 2012, אמר: "אנחנו באליפות העולם, שנה לפני אולימפיאדה והיא חשובה פי כמה. גמר באליפות עולם זה משהו שחסר לי, באליפות הקודמת אומנם הייתי פעמים בחצי הגמר, אבל לא הצלחתי להגיע לגמר".

גם קופלב מכוון כמובן לגמר ב-50 מטר גב. אלוף אירופה ב-2012 במשחה הזה, כבר היה שותף פעמיים לגמר באליפות העולמית במרחק הזה, והוא רצה לעשות זאת גם בפעם השלישית. גורבנקו בת ה-15, שהגיעה לדרום קוריאה אחרי שזכתה במדליית הכסף במשחה ל-200 מעורב אישי באליפות אירופה לנוער, תקווה להמשיך ביכולת הנהדרת שלה בחודשים האחרונים ולהרשים, הפעם בבמה הגדולה באמת ושנה לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו.

כדאי גם לשים לב למשחה השליחים 4×200 חופשי בו יקחו חלק דניס לוקטב, דניאל נמיר, תומר פרנקל וגל כהן גרומי. המטרה של ארבעת השחיינים היא להתברג בין 12 הנבחרות הראשונות, זאת על מנת להיכנס למשחקים בטוקיו.