טומרקין: "טעיתי כמו ילד באליפות העולם"

השחיין הודה: "הייתי על הפנים. לא בכושר שאני רוצה להיות בו"

מערכת אתר ערוץ הספורט  01.08.19 - 09:32
(getty)
(getty)

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

יעקב טומרקין אמנם הוכתר אמש (רביעי) לאלוף ישראל במשחה ל-200 מטר גב, אך אליפות העולם המאכזבת שחווה בשבוע שעבר בדרום קוריאה עדיין מהדהדת לו בראש.

השחיין בן ה-27, שמחזיק בהישג שיא לשחיין ישראלי (מקום שביעי בגמר ה-200 גב בלונדון 2012), לא הצליח להעפיל לחצי הגמר במשחה ל-200 מטר מעורב אישי, המשחה בו התמקד. הוא סיים במקום ה-22 הכללי , רחוק מ-16 הראשונים.

"התחלתי מאוד טוב, אבל מסתבר שגם בגיל 27 עם כל הניסיון, אני עדיין עושה טעויות של ילד והתחלתי יותר מדי מהר", הוא הסביר בכנות. "מה שקרה מכך הוא ששרפתי את עצמי וכמו שכולם ראו ב-50 המטרים האחרונים לא חזרתי לעצמי. הייתי על הפנים".

כידוע, המשחים החזקים ביותר של טומרקין הם 200 מעורב אישי ו-200 מטר גב ולרוב הוא מתמקד באחד מהם היות ובמשחקים האולימפיים שני המשחים מתקיימים באותו יום . "דייב מארש ואני אמרנו שנשחה את ה-200 מעורב ואנחנו אמורים להמשיך איתו. גם אני עושה טעויות לפעמים ובשפת השחייה הייתי צריך להתחיל עם פחות להוציא אנרגיה. הוצאתי יותר מדי אנרגיה ובסוף נשרפתי" אמר השחיין.

"ב-200 גב, זה משחה שלא עבדנו עליו אז לא הייתה ציפייה. גם ניסיתי להיות יותר טקטי ככה שהתחלתי את ה- 100 מטר הראשונים יותר קל וניסיתי להגביר, אבל לא היה לי כוח בסוף. זה לא היה קריטי כי בניתי על ה200 מעורב" המשיך טומרקין.

"אם אשחה 200 מעורב בטוקיו 2020 ולא 200 גב? לא. אי אפשר להגיד את זה עדיין. ל-200 מטר גב יש ערך סנטימנטלי אצלי, אבל כן אתרכז ב-200 מעורב" הבהיר השחיין.

על השאלה אולי טוב שהירידה ביכולת הגיעה עכשיו ענה: "תמיד טוב שזה בא לפני וקרה עכשיו. מצד שני זו עדיין אליפות עולם וזו סומוליציה והייתי על הפנים. זה לא הכושר שאני חושב שאני נמצא בו. מפה אני יכול רק ללמוד ולעלות".