מארש נבחר להיכל התהילה הבינלאומי בשחייה

האמריקאי (61) הדריך 49 שחיינים אולימפיים במהלך הקריירה. יו"ר האיגוד: "עוד נכונו לו ולשחיינינו הישגים רבים"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  16.10.19 - 18:37

תגיות: דייב מארש

תחילת כתבה

מאמן השחייה האמריקאי דייויד מארש, המשמש בשנים האחרונות כיועץ העל של איגוד השחייה ובשנה הנוכחית גם כמאמן הראשי של מרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו, נבחר להיכנס לרשימה אקסלוסיבית במיוחד - היכל התהילה הבינלאומי של השחייה.

מארש בן ה-61 נבחר כמובן על תרומתו לעולם השחייה בתחום האימון. בין הישגיו: אימון של 49 שחיינים אולימפיים מ-19 מדינות שונות (לא כולל המשחקים הקרובים בטוקיו), הובלת נבחרת הנשים של ארה"ב כמאמן ראשי למשחקים האולימפיים המוצלחים ב-2016, הובלת מכללת אובורן לשבע אליפויות NCAA אצל הגברים וחמש אליפויות אצל הנשים, הקמת הקבוצה המקצוענית Team Elite בסן דייגו וכן עבודתו באיגוד השחייה הישראלי, שאת פירותיה הראשונים ניתן היה לראות בעונה החולפת.

יחד עם מארש נבחרו להיכל התהילה השנה בין היתר גם שחיין העבר האוסטרלי מייקל קלים, לו שש מדליות אולימפיות וכן החזיק בשיא העולם ב-100 פרפר, ורבקה סוני, שחיינית העבר האמריקאית, גם לה שש מדליות אולימפית, אשר החזיקה בשיאי העולם ב-100 וב-200 חזה והייתה האישה הראשונה לרדת מ-2:20 דקות ב-200 חזה.

יו"ר האיגוד סימון דוידסון, אמר על הבחירה: "אני רוצה לברך את דייב על כניסתו להיכל התהילה של השחייה, אחת מפסגות שאיפותיו של כל מאמן בעולם. אין ספק כי הוא ראוי לבחירה זו ואנחנו שמחים על כך שבין הישגיו המפוארים נכללת גם העבודה באיגוד השחייה הישראלי. אנו בטוחים שזו רק ההתחלה וכי עוד נכונו למארש ולשחיינינו הישגים גדולים ביחד".

הטקס הרשמי בו יקבל מארש את הכבוד, יחד עם שאר הנכנסים הטריים להיכל התהילה, ייערך ב-25 באפריל בפורט לודרדייל, פלורידה. נציין כי בימים אלו נמצאים במרכז המצוינות של איגוד השחייה בסן דייגו עם מארש שישה שחיינים ישראלים: מירון חרותי, אנדראה מורז, אנסטסיה גורבנקו, מיכאל לייטרובסקי, אביב ברזלי ולאה פולונסקי, כמו גם שני מאמנים ישראלים: לירן וקנין ודימה ריבינסקי.