בת 16, אבל יודעת משהו: הפריצה של גורבנקו

השחיינית כבר נמצאת בקדמת הבמה של הענף בישראל. צפו בכתבה

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  07.03.20 - 10:09
תחילת כתבה

היא אמנם רק בת 16, אבל אנסטסיה גורבנקו כבר מתמודדת עם ציפיות בגובה השמיים. לפני שנתיים היא שברה לראשונה את השיא הישראלי ב-200 מעורב אישי ומאז זינקה היישר לקדמת הבמה של השחייה הישראלית.

גורבנקו החלה את דרכה הספורטיבית באולם ההתעמלות האמנותית, במקביל לבריכת השחייה. אבל כשהייתה בת 10 והגיע הרגע לבחור ענף להתמקד בו, יחד עם הוריה היא בחרה במים. היום, שש שנים לאחר מכן, יש לה כבר מדליית זהב במשחקים האולימפיים לנוער, שתי מדליות כסף באליפות אירופה לנוער והחשוב ביותר - היא הוכיחה את עצמה בבריכה של הגדולים, כשהיא מחזיקה כבר בחמישה שיאים לאומיים במשחים אישיים.

כדי להתרחק מרעשי הרקע בארץ וגם כדי למקסם את הפוטנציאל שגלום בה, בשנה האחרונה גורבנקו התאמנה בעיקר אצל דייב מארש, היועץ המקצועי של האיגוד, וקבוצת שחייני העלית שלו בסן דייגו. גם בימים אלה נמצאת גורבנקו בארצות הברית, ועד למשחקים האולימפיים בטוקיו היא תעביר שם את רוב אימוניה. 

למרות שהמשחקים בטוקיו עוד לפנינו, באיגוד השחייה כבר סימנו את פאריס 2024 כאולימפיאדה שבה גורבנקו עשויה לשבור את תקרת הזכוכית של השחייה הישראלית. לשחיינית עצמה, לעומת זאת, יש מטרות צנועות הרבה יותר.

"אני מאוד מתרגשת לקראת האולימפיאדה, וממש מקווה שאצליח להוכיח את עצמי בדרך הטובה ביותר", אמרה והוסיפה: "אני מקווה שאצליח להגיע לעשייריה הראשונה בעולם... לפחות. אם זה לא השנה, אז אולי בהמשך".