טומרקין: "שחיין בלי בריכה? זה לא הגיוני"

השיאן בראיון: "תקופה מלחיצה. לא יודעים איך להתנהל"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  18.03.20 - 08:41
(GETTY)
(GETTY)
תחילת כתבה

וירוס הקורונה משפיע כמובן גם על הספורטאים האולימפיים, כשאתמול (שלישי) שחייני ישראל קיבלו בשורה קשה כשהודיעו להם כי הבריכה בוינגייט נסגרת בעקבות התפשטות הנגיף. אמנם 11 שחיינים מהנבחרת נמצאים בסן דייגו במועדון של יועץ העל של האיגוד דייב מארש, אבל ישנם כאלה שנשארו בארץ ונותרו ללא הדבר הכי חשוב להם- הבריכה. 

אחד מאלה הוא השחיין הבכיר, יעקב טומרקין. "היה לנו אתמול אימון משמונה עד עשר בבוקר, באמצע האימון בסביבות השעה תשע, מנהל הבריכה הודיע 'קיבלתי עכשיו הוראה, הבריכה סגורה', אז ממש עצרו אותנו תוך כדי האימון, וביום שני זה אימון חזק, עצרו אותנו ממש תוך כדי הסט. זה היה די הלם ואפילו לא נתנו לנו לסיים את האימון, חיכו שנתפזר מהבריכה כמה שיותר מהר", שחזר טומרקין כיצד קיבל את ההודעה שהבריכה צריכה להיסגר.

"לשחיין להיות בלי בריכה זה ממש לא הגיוני" המשיך. "בפגרה בקיץ לדוגמה יש לנו חופש מהבריכה שבועיים, וכשחוזרים ממנו מתחילים את הכושר מאפס. אז עכשיו אנחנו גם לא יודעים כמה זמן זה ייקח אז זה מאוד משמעותי" הבהיר טומרקין, שמחזיק בהישג השיא לשחיין ישראלי, מקום שביעי בגמר אולימפי.

"גם אם האולימפיאדה תידחה או יבטלו אותה אנחנו צריכים לשמור על כושר. אנחנו עוברים למתכונת של כושר כל יום, ועוד פעילות בבית כמו פילאטיס או יוגה, אנחנו עוד צריכים להתרגל למצב החדש. יש לי גם ילדה קטנה בבית אז גם אני צריך לא להשתגע מזה שאין גן ולהיות פעיל בבית, אני לא אנוח על הספה" הוסיף השחיין 

"ללא ספק זו תקופה מאוד מלחיצה, מאתגרת, לא יודעים איך להתנהל, מפחדים להיות עם אנשים. בתור ספורטאי לימדו אותי להיות אופטימי ולקוות לטוב  אז אני מקווב שהשמחקים האולימפיים בקיץ באמת יתקיימו כי זו המטרה הקרובה שלי אבל קודם כל אני כמובן דואג למשפחה שלי ולסובבים אותי, שיהיו בריאים, זה קודם כל" סיכם טומרקין.