מהגליל ועד אילת: מחאת הענפים המושבתים

כ-300 איש הגיעו לבית של אדלשטיין ודרשו את החזרת הספורט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  29.10.20 - 18:59
תחילת כתבה

כ-300 ילדים, נערים, הורים ובכירים באיגודים מענפי ספורט שונים הפגינו הערב (חמישי) מול ביתו של שר הבריאות יולי אדלשטיין תחת הסלוגן "ספורט זה חיוני" ובדרישה להחזיר את כלל הספורט לפעילות.

כידוע, הספורטאים הבוגרים והליגות הבכירות בענפי הכדור אמנם חזרו לפעילות, אבל מחלקות הילדים והנוער בענפים הקבוצתיים עדיין מושבתות, והאגודות של ענפי הספורט האולימפיים גם כן סגורות, מה שאומר מאות אלפי ילדים ונוער לא רשאים להתאמן.

המחאה של הילדים והנוער התחילה כבר בחודש שעבר, אך לקראת (חמישי) הערב ענפי הספורט השונים התאחדו יחד והעלו מדרגה בכל מה שקשור למאבק שלהם בהחזרת הספורט כאשר שחיינים הגיעו אפילו מהגליל העליון ואילת.

יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון אמר בהפגנה: "הגענו לפה כי כואב לנו שאי אפשר לשחות. אנחנו כבר יותר מחודש וחצי מחוץ למים, אין סיבה אמיתית לזה שהשחייה הישראלית לא מתפקדת במלואה. הכלור הוכח כחומר שהורג את הנגיף, אנחנו עובדים לפי קפסולות, הגשנו למשרד הבריאות תכניות אמיתיות כיצד צריך לפעול ועד עכשיו אין מענה. הגענו לכאן לבית של שר הבריאות אדלשטיין כדי להגיד שאנחנו חייבים לחזור למים. נעבוד לפי כל ההוראות של משרד הבריאות, אנחנו אנשים אחראיים עם מאמנים ערכיים וילדים טובים וממושמעים, נעשה כל מה שצריך, אבל תנו לנו לחזור למים".

אלוף אירופה לשעבר יהונתן קופלב, הוסיף: "אפילו שאני ואולי עוד כמה שחיינים בארץ יכולים לשחות, זה ממש לא מספיק. הגיע הזמן לתת לכולם לשחות, להציל את האגודות, להציל את השחיינים הצעירים שהספורט זה הכל בשבילם, הם משתגעים בבית ובאתי לעזור להם כמה שאני יכול".