היסטוריה: אנסטסיה גורבנקו אלופת אירופה ב-200 מטר מעורב אישי

גאווה ישראלית, במלוא מובן המילה. השחיינית בת ה-17 עצרה את השעון על 2:09.99, ניפצה את השיא הישראלי ועל הדרך גם עקפה את שיאנית העולם והאלופה האולימפית קטינקה הוסו

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.05.21 - 20:30
תחילת כתבה

גבירותיי ורבותיי מדליית זהב ישראלית היסטורית בשחייה: אנסטסיה גורבנקו בת ה-17 הוכתרה לאלופת אירופה במשחה ל-200 מטר מעורב אישי! היא עצרה את השעון על 2:09.99 דקות, ניפצה שוב את השיא הישראלי שקבעה בחצי הגמר ועשתה היסטוריה כשהפכה לשחיינית הישראלית הראשונה שזוכה בזהב כשהיא כאמור רק בת 17.

גורבנקו עלתה לגמר מהמקום הראשון אחרי ששחתה מצוין בחצי הגמר, כך ששחתה במסלול מספר 4 (המהיר ביותר), כשהיא צמודה לאלופה האולימפית, שיאנית העולם קטינקה הוסו. לאורך כל המשחה היא הייתה בין המובילות, וב-50 מטרים האחרונים בסגנון החתירה היא המשיכה בכל הכוח והצליחה לסיים ראשונה. במדליית הכסף זכתה אבי ווד הבריטית שהגיעה 4 מאיות לאחר הישראלית ורק שלישית הוסו, המכונה אשת הברזל, עם 2:10.03 דקות.

זהו כמובן ההישג הגדול ביותר של גורבנקו בקריירה ובכלל אחד ההישגים האדירים של השחייה הישראלית והספורט הישראלי. מדובר למעשה גם במדליית הבוגרים הראשונה של השחיינית בת ה-17 לאחר שב-2018 השיגה את מדליית הזהב ב-200 מעורב אישי במשחקים האולימפיים לנוער בבואנוס איירס ושתי מדליות כסף באליפות אירופה בשחייה לנוער בקאזאן 2019.

בשנתיים האחרונות, מאז החלה גורבנקו לשבור שיאים לאומיים כשהייתה רק בת 15, היא נחשבת לשם החם של השחייה הישראלית וכעת הגיע רגע השיא שלה. כעת, היא יכולה להתרכז ברוגע במטרה הבאה והחשובה לא פחות - המשחקים האולימפיים בטוקיו.