גורבנקו: "הוכחתי לכולם שישראל מדינה חזקה"

השחיינית בת ה-17 אחרי ההישג המדהים: "אני בדרך הנכונה"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  22.05.21 - 21:15
תחילת כתבה

מעתה אמרו - אנסטסיה גורבנקו אלופת אירופה ב-200 מטרים מעורב אישי. השחיינית בת ה-17, שנחשבת כבר שנתיים לכוכבת העולה של השחייה הישראלית, עשתה את הבלתי יאמן וקטפה את הזהב כנגד כל הסיכויים מול האלופה האולימפית ושיאנית העולם קטינקה הוסו. פשוט ענקית.

"ממש קשה לי לעכל, אני נורא מרוצה ומעכלת את זה לאט לאט", אמרה גורבנקו בסיום המשחה והוסיפה ברגש: "גאה בעצמי שהצלחתי להוכיח לכולם שאנחנו מדינה חזקה. היה חשוב לי נורא לעשות את זה לא בשביל עצמי אלא בשביל המדינה עם כל מה שקורה. שאני לא יכולה להיות עם המשפחה והחברים שלי בתקופה הזו".

"להיות אלופת אירופה עם דגל ישראל עליי זו גאווה גדולה. לא מאמינה שאני זו שניצחתי ושהראו את המשפחה שלי על המסך. זה מדהים", אמרה. "זה צעד מאוד גדול עבורי בקריירה ושייתן לי ביטחון לטוקיו. אני בדרך הנכונה".

ומה היה לה להגיד על המשחה עצמו? "ניסיתי לעקוף את קטינקה כי היא הייתה לידי. לא ראיתי את המתחרה שסיימה שני כי היא הייתה רחוקה", סיפרה גורבנקו. "היה משחה עם הרבה מחשבות בעקבות הלחץ שהפעלתי על עצמי ושמחה שהצלחתי לעמוד בו ולרדת מ-2:10 זה עוד משהו בנוסף".

דייב מארש, מאמנה של גורבנקו הרעיף שבחים: "אנסטסיה אוהבת כל כך את ישראל ואני חושב שהערב זה בא לידי ביטוי, היא נלחמה בחמשת המטרים האחרונים כדי לגעת ראשונה בקיר. הזכרתי לה לפני המשחה שהיא מתחרה מעולה, וכשה נוגע לנגיעה האחרונה, אין טובה ממנה, היא עשתה את זה הרבה פעמים לפני כן בהרבה תחרויות בוינגייט במשך השנים, זה תוצאה של עבודה קשה במשך הרבה שנים. זה צעד משמעותי עבורה, זה ניצחון גדול".

יו"ר איגוד השחייה סימון דוידסון הוסיף: "אין לי מילים. אחרי הרבה מאוד שנים של קשיים זה הדבר הכי מדהים שקרה לי בשחייה הישראלית. התרגשות עצומה, גאווה אדירה, במאמנים, בהנהלה, בכל השחייה הישראלית. אני נרגש ומעביר את המדליה הזאת לכל תושבי המדינה שעברה עליהם תקופה קשה".

"ברכות לאנסטסיה גורבנקו עם הישג מדהים, אחד מהגדולים בהסטוריה של הספורט שלנו", הגיב שר הספורט חילי טרופר. "אנסטסטיה, שהופכת בקיץ הזה לאלופת אירופה כבר בגיל 17, ומביאה לנו נחת בסיומם של ימים מורכבים עבור ישראל, מבשרת לנו על עתיד ורוד בעולם השחייה הישראלי".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו הוסיף בהמשך: "מזל טוב. הבאת כבוד ענק למדינה ישראל וכבוד ענק בעת הזו וכולנו גאים בך. זה באמת הישג יוצא מן הכלל, כל הכבוד לך. תעלי מעלה מעלה ותמשיכי".