שחייה: שלוש מדליות לישראל בתחרות במונאקו

חרותי זכה בזהב ב-50 פרפר, פולונסקי בכסף ב-400 מעורב

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  30.05.21 - 20:15
(צילום: Jean-Marc Follete Dupuits)
(צילום: Jean-Marc Follete Dupuits)

תגיות: שחייה

תחילת כתבה

התחרות הראשונה מסבב המארה נוסטרום הסתיימה הערב (ראשון) במונאקו והאירה פנים לשלושת השחיינים הישראלים אשר לקחו בה חלק, כאשר שלושתם עלו על דוכן המדליות. גבוה מעל כולם עמד מירון חרותי, עם מדליית זהב ב-50 מטרים פרפר עם 23.43 שניות, רק 3 מאיות משיא ישראלי. רון פולונסקי גרף מדליית כסף ושיא אישי ב-400 מטרים מעורב אישי, המהווה גם קריטריון B לטוקיו במשחה זה, ותומר פרקנל זכה בארד ב-100 מטרים פרפר.

משחי ה-50 הם המזוהים ביותר עם התחרות היוקרתית, שכן הם נערכים בשיטת אלימינציה מרתקת. כדי לנצח בהם יש לזנק למים 5 פעמים - במוקדמות, שמינית גמר (של 16 שחיינים), רבע גמר (8 שחיינים), חצי גמר (4 שחיינים) וגמר של ראש בראש, השניים המהירים מכולם. חרותי הלך והשתפר בכל קפיצה למים, כאשר הערב שחה 23.74 שניות בחצי הגמר ו-23.43 שניות בגמר, התוצאה השנייה בטיבה שלו אי פעם, כאשר הוא מקדים בראש בראש את לוסאנו מתאוס הספרדי, ועוד קודם עקף את צ'אד לה קלו בחצי הגמר.

רון פולונסקי רשם הישג נאה, כאשר שבר את שיאו האישי ב-400 מטרים מעורב אישי בכמעט שלוש שניות והעמיד אותו על 4:19.00 דקות (שיאו היה 4:21.83 מהחודש שעבר בשבדיה). הוא סיים שני אחרי אריאן קיפלינג ההולנדי, ולא פחות חשוב מכך רשם תוצאה המהירה מקריטריון B הבינ"ל למשחקים האולימפיים במשחה זה (4:21.46), כלומר הוא יוכל לשחות גם אותו במשחקים האולימפיים, פרט ל-200 מטרים מעורב אישי בו השיג קריטריון A. תומר פרנקל עלה גם הוא על הפודיום בתום גמר צמוד ב-100 מטרים פרפר, לאחר שרשם תוצאה של 52.74 שניות.

כעת, ישובו פרנקל ופולונסקי לארץ, בעוד חרותי ימשיך ממונאקו לקאנה, שם ייקח חלק גם בתחרות השנייה בסבב המארה נוסטרום, במטרה לצבור עוד זמן תחרות לקראת רגעי השיא של העונה. כזכור, שלושת השחיינים כבר קבעו את הקריטריון לטוקיו, כשפרנקל עוד זקוק לזמן אישרור באחת מתחרויות הקריטריון הנותרות, הראשונה שבהן היא אליפות ישראל ותחרות ה"טריילז" שתיערך ב-14-11 ביוני במכון וינגייט.