הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גורבנקו: "הזהב? הפתעה גדולה עבורי"

אלופת העולם הטרייה ב-50 מ' חזה: "כאן כדי להנות וזה עובד"

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.12.21 - 19:49

גאווה גדולה. אנסטסיה גורבנקו, כוכבת עולה בעולם השחייה הישראלי והעולמי כאחד, זכתה היום (שישי) במדליית הזהב ב-50 מ' חזה באליפות העולם בבריכות קצרות עם זמן נהדר של 29.34 שניות. בסיום המשחה השחיינית, שהדהימה באבו דאבי והייתה הישראלית הראשונה שזוכה בזהב באליפות העולם, התייחסה להישג.

  • היסטוריה: גורבנקו זכתה בזהב באליפות העולם | צפו במשחה
  • ה-15 בכל הזמנים: המספרים מאחורי הזהב של גורבנקו
  • התקווה באבו דאבי: צפו בטקס המדליות
  • גורבנקו בת ה-18 אמרה: "זו הפתעה גדולה עבורי, הפעם הראשונה בה ישראל זוכה במדליית זהב באליפות העולם. אני כאן כדי להנות וזה עובד בינתיים. אני שמחה עכשיו, זה מה שחשוב". בנדטה פילטו בת ה-16 הגיעה למקום השני עם 29.50 שניות, בעוד סופי האנסון הגיעה לשלישי עם 29.55 שניות.

    גורבנקו הוסיפה בהמשך: "ההרגשה נורא כיפית. כיף לעשות את זה על אדמת אבו דאבי, מרגש לייצג את המדינה שלי ככה. הפעם הראשונה שבה אני מצליחה לנצח אליפות עולם וזה משהו שלא אשכח בחיים. מרגש. אני רוצה להודות לכל החברים במשפחה שתומכים בי כל הזמן, לנותני החסות, למכבי קריית ביאליק ולכל עם ישראל שעודד וצפה בי".

    גורבנקו לראשונה זכתה בזהב באליפות העולם בבריכות קצרות, לאחר שזכתה בזהב במשחקים האולימפיים לנוער, באליפות אירופה 2021 ובאליפות אירופה בבריכות קצרות. זה הגמר הראשון שלה בקריירה באליפות עולם. המשחה לא נחשב למשחה החזק של גורבנקו שעשתה כזכור גמר אולימפי ב-100 מ' גב וזכתה בזהב ב-200 מעורב אישי באליפות אירופה לבריכות ארוכות (50 מ').  במשחקים האולימפיים האחרונים היא הגיעה לחצי הגמר ב-200 מ' מעורב אישי ולגמר נוסף עם השליחים במעורב מיקס.