הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לויתן וקופלב מונו לנבחרות הנוער והקדטים

שנה חדשה, פנים חדשות. ועדת האיתור באיגוד השחייה בחרה בשני המאמנים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  02.01.22 - 22:40
כרמל לויתן ויהונתן קופלב. (צילום: גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
כרמל לויתן ויהונתן קופלב. (צילום: גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

שנה חדשה, בשורות חדשות. כרמל לויתן מונה למאמן נבחרת הנוער (עד גיל 18 לנערים ועד גיל 17 לנערות) ויהונתן קופלב מונה למאמן נבחרת הקדטים (עד גיל 16 בנים ועד גיל 14 בנות).

המינויים נעשו באמצעות קול קורא, בו הגישו המאמנים/ות את מועמדותם, ולאחר מכן ועדת איתור ראיינה את המועמדים המובילים וביצעה את הבחירה הסופית. הוועדה הורכבה מיו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה, המנהל הספורטיבי אהוד סגל ויו"ר ועדה מקצועית ופיתוח אסף מימון.

כרמל לויתן הוא מאמן מרכז המצוינות לנוער של איגוד השחייה במכון וינגייט, ועוד קודם שימש במשך שנים כמאמן הראשי של מכבי רעות. לאחר הבחירה אמר: "אני שמח מאד על המינוי. בעבודתי ברעות אימנתי שחייניות ושחיינים רבים שהגיעו לסגל נבחרת הנוער במשך השנים. כמאמן מרכז המצוינות לנוער, בה שוחים מועמדים רבים לסגל נבחרת הנוער, אני חושב שאוכל לתרום כמאמן הסגל, כאשר במקביל אעשה את המיטב כדי לתת לכלל השחייניות והשחיינים בסגל הזדמנות טובה להתפתח כשחיינים. אעשה את המקסימום כדי שהנבחרת תצליח, ובמקביל שהשחיינים יצליחו לצבור נסייון חשוב, שיעזור להם להשתלב בגזרת הבוגרים בשנים הקרובות".

יהונתן קופלב היה עד לשנה שעברה שחיין נבחרת ישראל, וכשחיין פעיל הוכתר בין היתר לאלוף אירופה, פיינליסט אליפות העולם ועודנו מחזיק בשיא ישראלי. כיום, הוא מאמן באגודת מכבי חיפה. לאחר הבחירה אמר: "אני שמח מאוד על ההחלטה למנות אותי למאמן נבחרת הקדטים. נבחרת הקדטים היא השער של השחייניות והשחיינים הצעירים לעולם השחייה המקצועי, ומוטלת עליי כרגע המשימה להצעיד אותם בדרך הנכונה והראויה ביותר לייצוג מדינת ישראל. אני מודה לאיגוד השחייה על האמונה והבחירה בי להוביל את הנבחרת הזו השנה".

המנהל הספורטיבי אהוד סגל מסר: "פיתוח שחייניות ושחיינים צעירים בגיל קדטים ונוער הוא אחד המפתחות להמשך התקדמותה של השחייה הישראלית, ואני סמוך ובטוח שכרמל ויהונתן יהיו חלק משמעותי בקידום מטרה זו. אני רוצה להודות באופן אישי למאמנים הראשיים של הנבחרות בשנה שעבר פקה נוטינן ועידו אפל, שעשו עבודה נהדרת והציבו סטנדרטים גבוהים לנבחרות הבאות. כמו כן, תודה לכל מי שהגישו את מועמדותם לתפקיד, שמחתי לראות רשימה ארוכה של מאמנות ומאמנים, וכולי תקווה שרשימה זו רק תגדל בשנים הקרובות".