הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ניצחונות לגורבנקו ופרנקל בגביע האיגוד

שמונה שחיינים קבעו את הקריטריון לאליפות העולם במשחים אישיים

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  13.05.22 - 20:55
אנסטסיה גורבנקו. עוד ניצחון לשחיינית הישראלית הבכירה (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)
אנסטסיה גורבנקו. עוד ניצחון לשחיינית הישראלית הבכירה (גיא יחיאלי, באדיבות איגוד השחייה)

תגיות: שחיה

היום האחרון של גביע האיגוד, תחרות הקריטריונים הישראלית בשחייה, הגיע היום (שישי) לסיומו בבריכה הלאומית במכון וינגייט עם כמה משחים מרתקים וכמה קריטריונים נוספים למשימות הבינלאומיות. אנסטסיה גורבנקו השיגה ניצחון במשחה היוקרתי ל-100 חופשי עם 55.02 שניות, 3 עשיריות בדיוק לפני דריה גולובטי. אצל הגברים ניצח תומר פרנקל בשיא אישי של 49.15 שניות, מעט לפני דניס לוקטב ומירון חרותי.

השיאן הישראלי הטרי ב-100 חזה כריס פיצ'וגין השלים דאבל עם ניצחון גם ב-50 חזה, כשהוא רושם מקבץ נאה של 27.38 שניות במוקדמות ו-27.43 שניות בגמר. אצל הנשים במשחה זה ניצחה קרן אייזברוך עם 33.41. ב-200 גב לנשים ניצחה אביב ברזלי, שכבר השיגה את הכרטיס לאליפות העולם והתקרבה לשיאה הישראלי עם 2:11.46 ד'.

אצל הגברים, דוד גרצ'יק קבע שיא אישי מרשים כבר במוקדמות של 1:58.20, רק 13 מאיות מקריטריון אליפות העולם. יעקב טומרקין סיים שני בגמר עם 2:00.90 ושלישי היה ענבר דנציגר, שהשיג קריטריון לאליפות אירופה לנוער. עוד במשחה זה, אוקאן גולדין קבע קריטריון נוער וגם שבר את השיא הישראלי לגילאי 15 ו-16 עם 2:03.16 ד', כשהוא מנפץ בין היתר את השיא הוותיק של נמרוד שפירא בר אור שהושג ב-2004.

ב-800 חופשי ניצחו אופק אדיר אצל הנשים עם 9:01.69 ד' ויואב רומנו אצל הגברים עם 8:09.89 ד', שניהם עם שיאים אישיים וקריטריונים לאליפות אירופה לנוער, כשגם השני אצל הגברים מאור גורלניק קבע את הקריטריון. ב-50 פרפר ניצחו ג'סיקה שפילקו עם 27.73 ומרקוס שלזינגר עם 24.08 ש'. קריטריון נוער נוסף קבעו תום מיניס ומעיין לבקוביץ' ב-200 גב ומרטין קרטאבי ב-100 חופשי.

בסיום התחרות, שמונה שחיינים ושחייניות קבעו את הקריטריונים לאליפות העולם במשחים אישיים: אביב ברזלי, אנסטסיה גורבנקו, לאה פולונסקי, גל כהן גרומי, מירון חרותי, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי ותומר פרנקל. אליהם, יצטרפו בהמשך גם שחייניות ושחיינים נוספים להשלמת רביעיות השליחים אליהם נקבעו קריטריונים, וזאת לאחר החלטת צוות המאמנים.

יועץ העל של איגוד השחייה דייויד מארש סיכם: "הייתה תחרות טובה מאוד, אני שמח שמי שהיה צריך לעשות את הקריטריון עשה זאת, וגם נראה שהשחיינים לא השקיעו מאמץ מיוחד לשם כך, כלומר יש להם עוד רזרבות לאליפות העולם. אני שמח לראות את השיפור הרוחבי של כל השחייה הישראלית, ומשמחת במיוחד העובדה שיש לנו נבחרת נוער גדולה של כ-20 שחייניות ושחיינים מצויינים ונבחרת קדטים מוכשרת. עכשיו נחזור לכמה שבועות של אימונים לקראת אליפות העולם, כשביניהם נצא לתחרות הכנה אחת בברצלונה. בהחלט אפשר להיות אופטימיים לקראת המטרות הבאות בקיץ".