הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

האתגר של גורבנקו וההיסטוריה של דרסל

וגם: לדקי תגמול לטיטמוס? גיא ברנע מכין אתכם לאליפות העולם בשחיה

גיא ברנע  17.06.22 - 16:06

אליפות העולם בשחיה בבודפשט תצא מחר (שבת) לדרך. הנה כמה נקודות שכדאי לשים אליהן לב במשלחת הישראלית, ובכלל.

*אנסטסיה גורבנקו מגיעה עם המון נסיון והישגים מ-2021: אלופת אירופה, אלופת עולם בבריכות קצרות, גמר אולימפי. היא כבר הפכה לשם מוכר בצמרת העולמית. גורבנקו עם שני אתגרים עיקריים: עומס משחים (כרגע רשומה לשישה משחים אישיים ומשחי שליחים) והלחץ שמגיע עם המעמד שלה כאלופת עולם בבריכות קצרות. מה שישחק לטובתה הוא שהיא מנוסה בעומסי משחים כאלה בתחרויות, וכבר הוכיחה שדווקא בלחץ של תחרויות גדולות - היא מצליחה להתעלות.

*הנבחרת הישראלית מגיעה לאחר עונה מעולה בארה״ב  - ברזילי, רון ולאה פולונסקי, פרנקל, כהן גרומי, לוקטב, סולובייצ׳יק, לייטרובסקי, גולדפדן ונמיר ינסו לתרגם את ההתקדמות שעשו ביארדים לתוצאות בבריכה ארוכה.

*כחלק מתוכנית הכנה לפריז - הנבחרת תציב קבוצת שליחים/ות בשבעה (!) ממשחי השליחים בתחרות.

עולמי
*כל העיניים על קיילב דרסל. הכוכב האמריקאי (5 זהב בטוקיו) יגיע לאליפות העולם השלישית שלו וינסה לעשות היסטוריה ולהפוך לשחיין הראשון שמנצח ב-3 משחים אישיים ב-3 אליפויות רצופות. (רק לדקי, בצד הנשי, הצליחה לעשות את זה). הוא יקפוץ למים ל-50/100 חופשי ופרפר ומשחי שליחים. יש לו כבר 15 מדליות מאליפויות העולם, 13 מזהב.

*קייטי לדקי החליפה תוכנית, עברה לקבוצת אימון בפלורידה, ותנסה גם היא לעשות היסטוריה: אם היא תנצח ב-800 חופשי, היא תהיה הראשונה אי פעם שזוכה במדלית זהב באותו משחה ב-5 אליפויות עולם רצופות. היא גם תנסה להחזיר לעצמה את שיא העולם ב-400 חופשי אחרי שטיטמוס האוסטרלית שברה לה לפני חודש.

*עוד בגזרה הנשית, קיילי מקיואן האוסטרלית תנסה לזכות ב-4 מדליות זהב אישיות, וסאמר מקינטוש הקנדית, שהפתיעה את כולם בטוקיו עם מקום 4 רק בגיל 14, תגיע כפייבוריטית ל-400 מעורב - בו היא קבעה השנה את הזמן השלישי בהסטוריה.

*לא מעט מדליסטים מטוקיו יחסרו מהתחרות, דבר שייצור "פודיומים פתוחים" והזדמנות לנצל. בין הנעדרים: אדם פיטי (פציעה), דאנקן סקוט, הרוסים רילוב וקולסניקוב, האלופות האולימפיות במשחי החזה ג׳ייקובי וסקונמקר, אמה מקאון האוסטרלית שהצטיינה בטוקיו וטיטמוס האוסטרלית, שהחליטה לוותר על התחרות הזו בדרך לפריז. אנחנו עומדים לראות מי מהצעירים והכוכבים העולים יוכל לנצל את ההזדמנות ולעשות לעצמו/ה שם בבמה העולמית.

*ארה״ב מול אוסטרליה. לאחר הופעה דומיננטית של הנבחרת האוסטרלית בטוקיו, הפעם הם מגיעים ללא כמה מהכוכבים הגדולים שלהם וזה יכול לעשות את ההבדל ולתת לארה״ב מומנטום בעיקר במשחי השליחים.