הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גורבנקו: "מצפה לעמוד בכל העומס שצפוי לי"

אליפות העולם יוצאת לדרך, אלופת העולם בבריכות קצרות ב-50 חזה ו-100 מעורב תנסה לשבור את הישג השיא של בורוכובסקי מ-2003. 14 שחיינים ושחייניות מישראל יתמודדו בבודפשט

שירי אלג'ם
שירי אלג'ם  17.06.22 - 12:36

אליפות העולם בשחייה תיפתח מחר (שבת) בבודפשט עם נציגות ישראלית מרשימה: 14 שחייניות ושחייני בריכות, 3 שחייני מים פתוחים ו-11 שחייניות אמנותיות (האליפות בשחייה אמנותית נפתחה היום). בבריכה: אנסטסיה גורבנקו, אביב ברזלי, לאה פולונסקי, גל כהן גרומי, מירון חרותי, דניס לוקטב, מיכאל לייטרובסקי, תומר פרנקל, דריה גולובטי, דניאל נמיר, בר סולובייצ'יק, כריס פיצ'וגין, איתי גולדפדן ורון פולונסקי. במים הפתוחים: אווה פביאן, מתן רודיטי ועדו גל. 

  • שבת, החל מ-9:55, ישיר ב-5SPORT: אליפות העולם בשחייה

בבריכה השם החם הוא כמובן של אנסטסיה גורבנקו, אלופת העולם בבריכות קצרות ב-50 חזה ו-100 מעורב אישי, שתשחה שישה משחים אישיים ועוד משחי שליחים.  "תמיד יש ציפיות, אנשים אוהבים לדבר”, סיפרה גורבנקו לערוץ הספורט. “יש את הציפיות שאני שמה לעצמי, שזה להצליח לעמוד בכל העומס שהולך להיות שם. כמעט בכל יום אני אתחרה, אם זה במשחים האישיים ואם זה בשליחים, אז זה לא משהו שהיה לי לפני כן".

יש לציין כי עד היום שחיינית אישה ישראלית אחת בלבד עלתה לגמר באליפות העולם (בבריכות ארוכות). זו הייתה ורד בורוכובסקי שב-2001 סיימה שביעית בגמר ה-100 פרפר וב-2003 הגיעה למקום השישי בגמר ה-50 פרפר, וזהו למעשה הישג השיא עבור שחיינית ישראלית. המשמעות היא שאם גורבנקו תתברג באחד הגמרים במיקום גבוה מזה, גם אם לא תעלה לפודיום, היא תעשה היסטוריה.
 
על האפשרות לשחזר את ההישגים הפנומנליים מאליפות העולם בבריכות קצרות אמרה גורבנקו: "בריכות קצרות ובריכות ארוכות זה מאוד שונה. אני מכוונת לעלות לכמה שיותר שלבים, לעשות את ההכי טוב שאני יכולה ולראות לאן זה ייקח אותי. אני חושבת שגם עם השליחים אנחנו יכולים לעשות דברים נהדרים ביחד, אז אני מאוד מצפה לזה".
 
מעבר למשחים האישיים, בצוות המקצועי שמו דגש גם על משחי השליחים. הנבחרת תזנק ללא פחות משבעה משחי שליחים ושליחות שונים. המטרה הגדולה היא לעלות לגמר במשחה שכזה, דבר שלא קרה מעולם באליפות העולם עד היום. מאמן הנבחרת אהוד סגל סיפר :"המטרה היא קודם  כל לעלות שלבים ולהתקדם. אני חושב שאם יהיו הזדמנויות, נהיה חייבים לנצל אותן. המטרה בשליחים היא להעפיל לגמרים ולהצליח בתור נבחרת, להבין מה הכיוון שלנו לקראת פריז 2024".
 יו"ר האיגוד מיקי חליקה הוסיף: "השלב הראשון זה לעבור את שלב המוקדמות ואז השמיים הם הגבול. אני לא רוצה לצאת בהצהרות מפוצצות כי ככה הספורטאים צריכים לחשוב, אז המטרה היא לעלות שלב ולראות מה אנחנו יכולים לעשות".
 
מירון חירותי,שיקפוץ למים בשני משחים אישיים (50 חופשי ו-50 פרפר) מלבד משחי השליחים, ציין: "הציפיות שלי הן דבר ראשון לשבור את השיא שלי. אני חושב שאם אצליח לעשות את זה, אצליח אולי גם להגיע לגמר, שזה גם מטרה אישית שלי ואני מתרגש מאוד, מרגיש טוב".