הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בשל המלחמה: אילת לא תארח את גמר הסבב העולמי במים פתוחים

איגוד השחייה העולמי העתיק את התחרות לפורטוגל בעקבות המצב

רותם פלדברג
רותם פלדברג  14.10.23 - 18:14
(צילום: יניב כהן, איגוד השחייה)
(צילום: יניב כהן, איגוד השחייה)

תגיות: שחייה

התחרות היוקרתית, שהיתה אמורה להתקיים בתחילת דצמבר, הועתקה על ידי איגוד השחייה העולמי לפורטוגל. בעקבות המצב הביטחוני בישראל, אילת לא תוכל לארח את תחרות הגמר של הסבב העולמי במים פתוחים, שהיתה אמורה להתקיים בעיר הדרומית בתחילת דצמבר. איגוד השחייה העולמי הודיע כי התחרות הועתקה לעיר פונשל שבפורטוגל, שתארח את התחרות האחרונה של השנה. 

תחרות הסבב העולמי באילת היא אחת מתחרויות הדגל של המים הפתוחים בשנה ואליה מגיעים באופן מסורתי השחיינים הבכירים ביותר מרחבי העולם, ממדינות כמו אוסטרליה, ארה"ב, איטליה, הונגריה, גרמניה, ברזיל ועוד. התקופה בה מתקיימת התחרות, עונת החורף, בה לא ניתן לשחות בים במקומות רבים ברחבי תבל, הפכה את אילת ליעד אטרקטיבי מאוד.

 השנה מדובר בתחרות חשובה מאוד לקביעת קריטריון לאליפות העולם בפברואר בקטאר, ומדינות רבות קבעו את התחרות באילת כתחרות קריטריון. זו גם התחרות האחרונה של 2023, בה נקבעים הזוכים של הסבב השנתי, ולכן היה צפוי להגיע לישראל מספר רב של שחיינים ושחייניות לצד הנציגים והנציגות מישראל.

יו"ר איגוד השחייה, מיקי חליקה: "התחרות היתה אמורה להתקיים בעוד חודש וחצי ובשל הנסיבות, בהחלטה מושכלת של האיגוד העולמי ושל איגוד השחייה בישראל, והדאגה לשלום הספורטאים, לא היתה ברירה אלא שלא לקיים כאן את התחרות. כולנו תקווה שהמצב הביטחוני ישתפר ונוכל לחזור לארח את אחת מתחרויות הדגל השנתיות של המים הפתוחים בעולם".

נעם צבי, יו"ר הוועדה המארגנת של הסבבים העולמיים והאירופיים בישראל ב-13 השנים האחרונות, אמר: "אני סבור שבמצב המלחמה בו נמצאת המדינה, יש לרכז את כל המאמצים וכל הכספים בסיוע למדינה במלחמה בטרור וגם בהכנות האולימפיות. אירוח אירועים בינלאומיים יכול לחכות לימים טובים יותר".