הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

נבחרת ישראל לא תשתתף באליפות אירופה בבריכות קצרות

האיגוד בחר להתמקד באל' העולם בבריכות הארוכות. מתן רודיטי נפצע למס' שבועות

רותם פלדברג
רותם פלדברג  13.11.23 - 15:35
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)

נבחרת ישראל בשחייה לא תצא לאליפות אירופה בבריכות קצרות, שתתקיים ברומניה בתחילת חודש דצמבר, כך הוחלט באיגוד השחייה. 

בשל העובדה שאליפות העולם בבריכות ארוכות מתקיימת בחודש פברואר, והינה קריטית לקביעת קריטריון למשחקים האולימפיים בפריז בקיץ הבא הן למשחים האישיים והן לקבוצות השליחים, הוחלט באיגוד השחייה שלא לצאת לאליפות אירופה ברומניה מפאת החלטות מקצועיות.

כמו כן, השחיינים יתאמנו לפי תכנית אימונים ממוקדת בשאיפה להיות במוכנות לאליפות העולם בפברואר שתיערך בקטאר, ונכון לעתה לא ידוע אם ישראל תשלח נציגיה לאליפות בשלל ענפי המים, זאת בעקבות המצב הביטחוני. 

ההחלטה התקבלה על ידי יועץ העל דיוויד מארש וצוות המאמנים, וגובתה בהחלטת הוועדה ההישגית, כאשר היה כבר ברור שסגל השחייה הבכיר של הנבחרת יתמקד באליפויות של הבריכות הארוכות.

איגוד השחייה מסר כי ההחלטה על אי ההשתתפות באליפות אירופה התקבלה טרם פריצת המלחמה בישראל, אך ניתן להסיק כי הוסיפו לעניין גם שגרת האימונים שהשתבשה, והעניינים הביטחוניים הכרוכים ביציאת הנבחרת מחוץ לארץ.

בנושא אחר, מתן רודיטי, שחיין המים הפתוחים הבכיר של ישראל, נפצע במהלך מחנה אימונים שקיים באיטליה וייאלץ להיעדר מספר שבועות. בזמן ששהה במחנה גובה באיטליה, החליק רודיטי על השלג בדרכו לאימון ושבר את הקרסול. הוא גובס, והיום (שני) נחת בישראל כאשר ההערכה היא שיוכל לחזור לאימונים בתוך מספר שבועות. הוא ייאלץ להחמיץ את תחרות גביע העולם המסכמת בתחילת דצמבר בפורטוגל וצפוי להיות כשיר לאליפות העולם בקטאר בפברואר הקרוב.

רודיטי: "אני אמשיך לעבוד קשה גם מחוץ למים בזמן ההחלמה, ואתמקד בשיקום של הקרסול, כשהמטרה שלי היא להיות כשיר לאליפות העולם".