הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

היסטוריה: גורבנקו רביעית באליפות העולם

השחיינית מספר אחת שלנו אמנם לא זכתה במדליה, אבל רשמה הישג חסר תקדים לענף השחייה בישראל, כאשר סיימה את מקצה גמר ה-200 מטר מעורב אישי במקום ה-4, בזמן של 2:10:17

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.02.24 - 19:38

בלי מדליה, אבל עם המון כבוד. אנסטסיה גורבנקו סיימה במקום הרביעי במקצה גמר ה-200 מטר מעורב אישי באליפות העולם בקטאר, הישג שיא היסטורי לשחייה הישראלית. השחיינית הבכירה שלנו חלמה עם מדליה, אבל עם זמן של 2:10:17 דקות, לא הצליחה לתפוס מקום על הפודיום. קייט דאגלס שמרה על תואר אלופת העולם, פיקרם במקום השני, ארד ליו הסינית בשלישית.

עוד קודם לכן, דניס לוקטב, לראשונה בקריירה שלו בחצי גמר אליפות העולם, סיים במקום ה-7 במקצה שלו בחצי גמר ה-200 מטר חופשי באליפות העולם, בזמן של 1:47:11.

  • אליפות העולם בשחיה בקטאר 2024 - שידורים ישירים בערוץ הספורט

השחיינית הבכירה של ישראל שחתה במסלול השישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישי. אמש קבעה גורבנקו זמן של 2:10.15 דקות, שיפור של התוצאה שלה מהבוקר (2:12.76) סיימה שלישית במקצה חצי הגמר שלה ורביעית בסיכום הכללי.

זה היה הגמר השלישי בהיסטוריה של גורבנקו באליפויות עולם, לאחר שסיימה פעמיים במקום החמישי בבודפשט (2022) ופוקואווה (2023) והפכה לישראלית הראשונה שמעפילה לשלושה גמרים במשחים אישיים באליפויות עולם.

אנסטסיה גורבנקו אמרה בסיום: "אני יוצאת מהגמר בתחושות מעורבות, יש בי קצת אכזבה ואני מרגישה שיש בתוכי הרבה יותר. בסופו של דבר זה היה שיעור חשוב בשנה האולימפית. מרגישה גאווה גדולה על כך שאנחנו בקטאר, מייצגים את המדינה בכבוד והדגל שלנו מונף פה".

מאמן ומנהל הנבחרת, אייל עילם: "היה לנו ערב עם הרבה ציפייה ושתי הופעות במשחי הערב ואנחנו שמחים שהיתה לנו הזדמנות להגיע ולהתחרות פה עם הטובים ביותר. אנסטסיה ודניס נתנו הופעה מרשימה הערב ואנחנו גאים בהם ובטוחים שהם ימשיכו להצליח פה, ובכלל בשנה המיוחדת הזו שבסופה המשחקים האולימפיים".