החלטה על ליגות הכדורעף: בעוד כשבוע וחצי

האיגוד פירט על אסטרטגיית היציאה מהמשבר. ומה עם החופים?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  18.05.20 - 18:31
(צילום: מכבי אשדוד)
(צילום: מכבי אשדוד)
תחילת כתבה

הנהלת איגוד הכדורעף אישרה אתמול (ראשון) את תכנית החזרה לפעילות של הענף כולו בישראל. במסמך מפורט שהאיגוד הוציא נכתב כי במשך החודשיים האחרונים נבנתה אסטרטגיית יציאה ממשבר נגיף הקורונה על מנת להתאושש מבחינה כלכלית. בימים אלו עוסקים באיגוד בתכנית תמיכה מפורטת באגודות והשינוי התקציבי יאפשר את ביצוע פעולה זו, לשון המכתב.

בנוגע לליגות הכדורעף, צוין כי החלטה בנושא האלופות והיורדות תתקבל בעוד כשבוע וחצי. כמו כן, כדורעף החופים חזר לפעילות מלאה, והאיגוד פועל בימים אלו מול העיר אילת ורשות הספורט לערוך אירוע בינלאומי גדול במהלך החודשים ספטמבר-דצמבר. גם בגילאים הצעירים פועלים באיגוד לארגון טורנירים לסיום העונה, והדבר תלוי במידת הרצון והמחויבות של האגודות להצטרף.

יו"ר האיגוד, אביתר דותן, סיכם את העשייה: "קשה לסכם את עונת 2019/20 כי היא 'נקטעה' לפני משחקי הכרעה, אבל אין ספק שליגות העל בנשים וגברים היו בעלי עניין רב ופרויקט השיווק קידם במדדים לא מעטים את החשיפה. האיגוד עצמו שמר על התקציב ובמקביל צמצמנו כבר ב-50% את החוב ההיסטורי של האיגוד במאזן. צוות ההיגוי ניהל בצורה סדורה את התהליך כולו והמליץ להנהלה על הפעולות הדרושות, הייתה בישיבות ההנהלה בזום השתתפות של חברים רבים בדיונים וכל ההחלטות התקבלו כמעט פה אחד".

"הביקורת על החשיבה מחדש על מבנה הפעילות של הענף הייתה קשה וחלקה הגדול נדף פופוליזם. לצערי, במקום 'להיכנס מתחת לאלונקה', אנשים בחרו לתקוף ולהשמיץ".