עשתה חג שמח: כפ"ס ניצחה 1:3 את מכבי ת"א

משחק העונה הבטיח וקיים: אחרי דרמה גדולה, הירוקים גברו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.20 - 01:06
(צילום: איגוד הכדורעף)
(צילום: איגוד הכדורעף)
תחילת כתבה

חג החנוכה נפתח בסערה בכדורעף הישראלי: הערב (חמישי) נערך משחק העונה, בו אירחה הפועל כפר סבא את מכבי תל אביב. כפר סבא, היא זו שיצאה עם ידה על העליונה כשניצחה 1:3 את הצהובים בארבע מערכות (20:25, 25:20, 22:25, 30:32).

המערכה הראשונה נפתחה ומכבי תל אביב לקחה את היתרון לאחר מספר ניסיונות הנחתה של שחקני כפר סבא שלא צלחו. שחקניו של המאמן שגיא ברעם חזרו במהירות למשחק ומפה ועד לסיום המערכה המשיך משחק של חתול ועכבר כאשר אף קבוצה לא מצליחה לפתוח פער מהשניה. לקראת סיום המערכה הצליחה הקבוצה הביתית לעלות ליתרון 19:23 עם יכולת טובה של סבה ושל טמיר הרשקו – מכאן הצליחה כפר סבא לשמור על היתרון ולנצח את המערכה כולה.

את המערכה השניה פתחה מכבי תל אביב בסערה ועלתה ליתרון מהיר של 2:6, יתרון שנשאר יציב בהמשך בעיקר תודות ליכולת מדהימה של הנרי בל שחקנה הקובני של מכבי תל אביב. הפער הלך וגדל בעיקר תודות לחסימות נהדרות של שחקני מכבי עד לניצחון במערכה השניה, איבוד ראשון של מערכה מצד כפר סבא העונה.

במערכה השלישית הצליחה כפר סבא לפתוח יתרון קטן הודות ליכולת טובה של איליה גולדרין וסלבה בצ'קלה, לקראת סוף המערכה הדליקה הקבוצה מהשרון מבערים והצליחה תוך סיומת נהדרת לנצח. המערכה הרביעית החלה ביתרון קטן לצהובים מתל אביב, יתרון אותו דאגו שחקני כפר סבא לסגור במהירות. רפיון בהגנת כפר סבא אל מול מכות הפתיחה של גנדי סוקולוב ממכבי תל אביב הביא למהפך בתוצאה ולפתיחת פער קטן של שחקני מכבי, פער ששחקני כפר סבא הצליחו לסגור ממש לקראת סוף המערכה.

סבה דבש וטמיר הרשקו הוליכו את שחקני כפ"ס עם 16 נקודות כל  אחד, גם איליה גולדרין תרם 16 וסלבה בצ'קלה רשם 14. במכבי יינרי בל תרם 23 נקודות וקייל אנסינג הוסיף 16.