נבחרת ישראל מתכוננת למוק' אליפות אירופה

מאמן הכדורעף, נועם כץ על האירוע בארץ: "יש התרגשות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.01.21 - 19:00
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
תחילת כתבה

באמצע השבוע הבא (12.1, שלישי) נבחרת ישראל תחל באופן רשמי את טורניר מוקדמות אליפות אירופה בכדורעף גברים, טורניר שישוחק באופן יוצא דופן במדינה שלנו. במשך שישה ימים ישחקו שלושת הנבחרות: ישראל, בולגריה ואוסטריה זו מול זו באולם אנרבוקס בחדרה, כאשר שתי הראשונות בבית יעפילו לאליפות עצמה.

היום (שני) אתר איגוד הכדורעף סיפק ראיון נרחב עם המאמן, נועם כץ על האירוע המיוחד שייצא לדרך בשבוע הבא. כץ התייחס להכנה הלא פשוטה בצל הקורונה, וגם סיפק מסר מסר מיוחד עבור הקהל שיראה בבית את המשחקים.

"יש הרבה התרגשות - חיכינו לזה הרבה זמן, גם מבחינה אישית, זה טורניר ראשון שלי כמאמן נבחרת", סיפר המאמן. "זו דרך לבדוק את היכולות של הנבחרת שלנו במסגרת הכי חשובה שאנחנו משתתפים בה. נכון שלא הייתה לנו את ההכנה האופטימלית, אני מאמן נבחרת שנה וחצי ועדיין לא שיחקנו משחק רשמי אחד, גם בגלל התקופה, אבל לא נשתמש בזה בתור תירוץ, נבוא לעשות את המקסימום בתנאים שיש ולנסות להיות הכי טובים שאפשר".

כץ גם דיבר על היתרון המסוים לנבחרתו בשל העובדה שהמשחקים ייערכו בישראל. "את זה נדע רק אחרי האליפות, אני חושב שרצינו להיות בסיטואציה אחרת, הנבחרת לא שיחקה כבר הרבה שנים משחקים בינלאומיים בישראל, והייתה פה הזדמנות לארח נבחרות נהדרות, לראות הצגה של כדורעף טוב וכמובן לחזות בנבחרת שלנו בפני הקהל שלה, וזה לא יקרה", אמר המאמן. "זה חבל, עד שיש הזדמנות כזו באולם יפה וביתי כמו באולם בחדרה שיארח את משחקי האליפות, אבל בסופו של דבר זה יהיה ללא קהל, אז מצד אחד אנחנו שמחים שזה יהיה פה אבל מצד שני אנחנו מאוכזבים שלא יהיה קהל שידחוף את  הנבחרת".

שיחקנו מספר משחקים מול נבחרת הזרים של הליגה וזו יוזמה ברוכה של האיגוד כי אלו המשחקים היחידים שיכולנו לעשות כי לא יכולנו לארח או להתארח", הוסיף על ההכנות. "אני גם מודה לשחקנים הזרים שהתגייסו לעזור לנו. אני לא מתייחס לתוצאה של המשחקים כי אני חושב שמאמנים רציניים חייבים לעבוד לפי דרך ואין קיצורי דרך, כלומר אם הנבחרת לא שיחקה אפילו לא משחק אימון כבר כמעט שנתיים, אז אי אפשר לצפות שבמשחק הראשון או השני הדברים יעבדו כמו שצריך".

אנחנו מנצלים את המשחקים האלו כדי לראות מה הליקויים ומה אנחנו צריכים לעבוד ולקדם במעט זמן שנותר", אמר כץ. "אני מרוצה מהגישה של השחקנים  - אני חושב שהשחקנים מאוד רוצים ורעבים רואים בזה אתגר מאוד גדול ומתאמנים מאוד יפה, אנחנו צריכים להוריד מהם את הלחץ ולבוא באווירה מעצימה וטובה לטורניר. לדעת כמובן שהנבחרות שמשחקות מולנו הן נבחרות טובות, ואנחנו צריכים לשחק כדורעף מושלם כדי להצליח מולן והשחקנים באמת מבינים את זה".

המאמן גם העביר מסר לאוהדים של הנבחרת. "קודם כל הם חסרים לנו, החלום שלי כמאמן נבחרת היה להיות בארץ עם אולם מלא שצועק אל אל ישראל, אז אני מקווה שהם יצעקו מול הטלוויזיה – ואולי זה יעזור", אמר המאמן. "אני רוצה שהקהל ידע שהשחקנים וכולנו באמת משחקנים עם תחושת גאווה ופטריוטיות, גם כלפי המדינה וגם כדי לקדם את הענף שלנו ואנחנו מקוים שהמשחקים יביאו עוד אוהדים לכדורעף בישראל".