טבלת בית עליון 2021/2022
קבוצה מש’ נצ’ הפסד יחס נק’
1 מכבי תל אביב 21 21 0 1:63 63
2 הפועל מטה אשר עכו 21 17 4 17:53 52
3 הפועל כפר סבא 21 15 6 26:50 44
4 מ.ס. עילבון 21 10 11 40:34 29
5 הפועל עירוני קרית אתא 21 9 12 39:32 27
6 מכבי הוד השרון 21 9 12 41:30 27
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"התחלתי לצחוק ולבכות ביחד מהתרגשות"

שיראל ג'נאח סיפרה על המעבר הצפוי לצרפת, העונה בחיפה, והעתודה. ראיון

איתי קאשי
איתי קאשי  16.06.22 - 19:18

קרדיט: איגוד הכדורעף

כדורעף הנשים ממשיך לייצא לגיונריות. שלושה שבועות לאחר הראיון עם פולינה מאליק, שתשחק בעונה הבאה בליגה הראשונה באיטליה, והיום (חמישי) ערוץ הספורט ערך שיחה עם שחקנית נוספת שמתכוננת למעבר לאירופה: שיראל ג'נאח, שתשחק בעונה הבאה במרק אן ברול מהליגה הצרפתית.
 
הקבלנית בת ה-19 גדלה אקדמיה בוינגייט ושיחקה שם במשך 5 שנים. לאחר מכן, ג'נאח המשיכה לעונה במכבי חדרה, ובשנה האחרונה הייתה במכבי חיפה, וזכתה להיות חלק מהזכייה הכפולה של המועדון מהכרמל בדאבל המקומי. רגע אחרי החתימה, ג'נאח שיתפה על ההתרגשות הגדולה כשקבילה את ההצעה, רכבת ההרים שעברה בעונה האחרונה בחיפה, והציפיות לשחק מעבר לים.

אז התגלגל סיפור החתימה בצרפת?
זה פשוט מאוד היה החלום שלי, כיוונתי לשחק באירופה. הסוכן שלי מאוד מאמין בי, והוא זה שהתחיל ליצור קשר עם מועדונים בצרפת ולנסות לקדם אותי, ובסוף הצליח גם לקבל הצעה ממרק אן ברול. אני זוכרת שקיבלתי את ההודעה על זה שקיבלנו הצעה, הייתי בזמן נסיעה ופשוט התחלתי לצחוק ולבכות ביחד, זה היה רגע מאוד מרגש.

ומבחינת הרמה בליגה, איך את מעריכה אותה לעומת ישראל?
הליגה בצרפת היא ליגה מצוינת, אני יודעת שאני עוברת למועדון שיכול לספק לי את כל האמצעים בשביל להשתפר. המאמנים והמעטפת המקצועית זה משהו שאנחנו לא מכירים בארץ, זה כמה רמות מעל ישראל.

ומה לגבי המעבר למדינה זרה, איך התחושות?
הקבוצה נמצאת בליל שבצפון צרפת, אז אני יודע שקר שם. אני הולכת לקראת 10 חודשים רצופים מחוץ לבית אז אני בטוחה שיהיו עליות ומורדות, אני מנסה להכין את עצמי כמה שאני יכולה, למרות שקשה להתכונן לשינוי כזה. אני מדברת המון עם פולינה, היא עברה את אותה חוויה ומהבחינה הזאת היא ההשראה שלי. אני כן התחלתי ללמוד צרפתית כדי שיהיה לי את הבסיס ושאני אוכל להצליח לתקשר עם אנשים, אבל בתכלס אני לא באמת יודעת לקראת מה אני הולכת.

ומהבחינה המקצועית, עשיתי שינויים בעבודה שלך?
אני שחקנית שתמיד מתאמנת חזק, אז זה לא שהייתי צריכה לשנות לגמרי את הרוטינה שלי, אבל עצם זה שאני יודעת שלקראת מה אני הולכת נותן לי אקסטרה דרייב, ואני עובדת עם צוות מאמנים מעולה שעוזר לי. כן התחלתי לעקוב אחרי הקבוצה ולראות משחקים שלהם מתחילת העונה, גם לעקוב אחרי חלק מהשחקניות באינסטגרם, וזה רק מעלה את ההתרגשות.

ואם נסתכל על העונה האחרונה בישראל, איך את מסכמת את השנה שלך בחיפה?
אני יכולה להגיד שלמדתי על עצמי שאני הרבה יותר חזקה מאיך שהגעתי לקבוצה, ולמדתי להתמודד עם לא מעט משברים ולחץ. בחדרה לא היו לי מתחרות על העמדה שלי, והגעתי לקבוצה עם זרות מעולות ובנות בוגרות, ואת יודעת שאם את לא נותנת מעצמך 100 אחוז אז את תמצאי את עצמך בספסל. היו ימים שנשברתי, אבל ידעתי להרים את עצמי חזרה כי כדורעף זאת האהבה שלי.

ולפני המעבר לצרפת את הולכת לשחק עם נבחרת העתודה באליפות אירופה, מה הציפיות?
אני מאוד מאמינה בסגל שיש לנו, זאת קבוצה עם שחקניות שמאוד אוהבות לעבוד קשה. הרבה מהשחקניות שיחקו איתי מגיל  מגיל 12 באקדמיה אז אנחנו מכירות אחת את השנייה. אנחנו מקוות להגיע הכי רחוק שאפשר, ואני מאמינה בעצמי כשחקנית שיכולה להוביל.