אגדה: מאנינג שבר את שיא הטצ'דאונים ב-NFL

הקוורטרבק הגיע ל-510 מסירות לאנדזון במהלך הניצחון של דנבר הלילה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.14 - 08:45
והספירה נמשכת. מאנינג אחרי השיא (GETTYIMAGES)
והספירה נמשכת. מאנינג אחרי השיא (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

לא בטוח שפייטון מאנינג יצליח להשיג טבעת אליפות שניה לפני הפרישה מפוטבול, אך מקום בספרי ההיסטוריה הוא הבטיח בסטייל. הקוורטרבק האגדי של דנבר שבר לפנות בוקר (בין ראשון לשני) את שיא הטאצ'דאונים ב-NFL, ועל הדרך הוביל את קבוצתו לניצחון גדול - 17:42 - על סן פרנסיסקו.

מספר 18 עלה ל"סאנדיי נייט פוטבול" כשהוא צריך 3 מסירות לטאצ'דאון כדי לחלוף על פני ברט פארב - וכשלוש דקות לפני הירידה להפסקה הגיע הרגע המכונן. מאנינג מצא את דמאריוס תומאס המצוין באנדזון, בדרך ל-3:21 מרשים, ונתן את האות לפתיחת החגיגות באצטדיון של הברונקוס.

במחצית השניה הוסיף פייטון מאנינג מסירה נוספת לטאצ'דאון (פעם נוספת לתומאס) ובסך הכל הוא עומד כעת על 510 מסירות כאלה לאורך הקריירה. הקוורטרבק בן ה-38 הגיע להישג המדהים הזה אחרי 246 משחקים, בעוד שפארב, קוורטרבק אגדי אחר, היה צריך 302 משחקים כדי להגיע ל-508 טאצ'דאונים.

"זה מיוחד בעיקר לאור איך שהקבוצה כולה שיחקה. זה כבוד גדול עבורי", הצטנע השיאן החדש בסיום. השיאן הקודם בירך עם פנייה אישית לפייטון: "לא מופתע מכך ששברת את השיא. אתה שחקן נפלא ואני תמיד נהנה לראות אותך משחק. נהניתי גם להתמודד מולך. מאחל לך הצלחה בהמשך העונה ובהמשך הקריירה".

את המחמאה הגדולה ביותר, עם זאת, העניק בכלל אריק ריד, שחקן הגנה של הפורטי ניינרס. "אני לא ממש בטוח מה המאמנים של דנבר עושים. הם לבטח לא צריכים לעשות הרבה. כשהוא על המגרש, הוא קורא את ההגנות, הוא עושה הכל. אתה לא משחק רק נגד קוורטרבק אלא נגד מתאם התקפה. הוא ללא שום ספק אחד הטובים אי פעם, אם לא הטוב שבהם".