ההסבר המלא: הדרך של ישראל למדליה בטוקיו

נבחרת הבייסבול עשתה היסטוריה כשבינה לבין מדליה עומדת שיטה אולימפית סבוכה. בתפריט: שלב בתים, נוקאאוט כפול והצטלבויות מוזרות. ההסבר המלא של מה שיהיה ביפן

עידן ויניצקי, ארה"ב
עידן ויניצקי, ארה"ב  22.09.19 - 15:59
תחילת כתבה

נבחרת הבייסבול של ישראל רשמה היום (ראשון) הישג חסר תקדים והעפילה למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. הענף יחזור לאולימפיאדה אחרי 12 שנות היעדרות ורק שש נבחרות ישתתפו בטורניר (כרגע המארחת יפן וישראל הבטיחו את מקומן), כך שקיים סיכוי לא רע למדליה, למרות שישראל תיאלץ להתמודד מול כמה מעצמות בייסבול.

הענף הפך לחלק רשמי מהמשחקים האולימפיים בברצלונה 1992 וקובה זכתה בשתי מדליות הזהב הראשונות. ארצות הברית ניצחה בסידני 2000, קובה החזירה את הזהב בחלוף ארבע שנים וב-2008, דרום קוריאה זכתה. לאחר מכן, הבייסבול הופסק בשתי המהדורות האחרונות (לונדון וריו), אך ביפן, מדינה שאוהבת את הענף עד מאוד, התעקשו על חזרתו למה שעשוי בהחלט להיות גרסה חד פעמית.

וכעת, לשיטת המשחקים הבלתי אפשרית, אותה ננסה להסביר. בגדול, הרעיון הוא להעניק לכל נבחרת שלושה משחקים לפחות וההתחלה די פשוטה, עם שני בתים בני שלוש נבחרות כל אחד, כאשר כולן משחקות מול כולן - שני משחקים לכל נבחרת.

אחר כך מתחיל הבלגן, עם מה שנקרא באנגלית "Double Elimination", שיטת נוקאאוט כפולה. תחשבו על בית הניחומים בג'ודו, רק הרבה יותר מוזר, כאשר אפשר להישאר בנוקאאוט גם אחרי הפסד אחד.

משחק 1 - הנבחרות שסיימו במקום השלישי בכל אחד מהבתים יתמודדו זו מול זו. המפסידה מודחת מהמשך הטורניר

משחק 2 - הנבחרות שסיימו במקום השני בכל אחד מהבתים יתמודדו זו מול זו

משחק 3 - הנבחרות שסיימו במקום הראשון בכל אחד מהבתים יתמודדו זו מול זו

משחק 4 - המנצחות של משחק 1 ומשחק 2 ייפגשו

משחק 5 - המפסידות של משחק 2 ומשחק 3 ייפגשו. המפסידה כאן מודחת מהמשך הטורניר

משחק 6 - המנצחת של משחק 3 והמנצחת של משחק 4 יתמודדו זו מול זו. המנצחת כאן הולכת ישירות למשחק על מדליית הזהב

משחק 7 - המפסידה של משחק 4 והמנצחת של משחק 5 יתמודדו. המפסידה כאן הולכת ישירות למשחק על מדליית הארד

משחק 8 - המפסידה של משחק 6 והמנצחת של משחק 7 יתמודדו זו מול זו. המנצחת כאן הולכת לקרב על הזהב נגד מנצחת משחק 6. המפסידה כאן הולכת למשחק על הארד נגד מפסידת משחק 7

משחק 9 - המשחק על מדליית הארד (מפסידות משחק 7 ו-8)

משחק 10 - המשחק על מדליית הזהב (מנצחות משחק 6 ו-8)