החוזה היקר אי פעם: עסקה מדהימה בארה"ב

כוכב ה-NFL, מהומס, חתם על חוזה היסטורי. המספרים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.07.20 - 06:30

תגיות: NFLפטריק מהומס

תחילת כתבה

קנזס סיטי צ'יפס מבינה כי היא "זכתה בלוטו" עם פטריק מהומס, והיא לא מתכוונת לתת לו ללכת לשום מקום: על פי דיווחים בתקשורת האמריקנית, הקוורטרבק הנפלא בן ה-24, ה-MVP של הסופרבול האחרון, קיבל חוזה יוצא דופן. עד כמה יוצא דופן, אתם שואלים? הפרטים בפסקה הבאה.

אדם שפטר מ-ESPN, אחד מהכתבים הבכירים שמסקרים את ה-NFL, ליגת הפוטבול האמריקני, פירסם שמהומס עומד לחתום על חוזה לעשר שנים - כן, כן. למעשה, למהומס עוד נותרו שנתיים בחוזה הנוכחי, כך שהעסקה תשאיר אותו במועדון ל-12 השנים הקרובות. עוד טען שפטר כי חוזהו של הקוורטרבק יהיה היקר ביותר בתולדות הליגה.

לפי שפטר, על פי החוזה הנוכחי של מהומס, הוא עתיד להרוויח 27.6 מיליון דולרים בשנתיים הבאות. הארכת החוזה ב-10 שנים תהיה שווה לו 450 (!!!) מיליון דולרים, כלומר הוא צפוי להשתכר (רק מפוטבול, כן?) 450 מיליון דולרים ב-12 השנים הקרובות. מדובר, לפי שפטר, לא רק בחוזה היקר בתולדות ה-NFL, אלא בספורט בכלל. מדהים.

מספר שעות לאחר הדיווח הגיעה גם החתימה הרשמית. "זהו רגע עצום עבור הפרנצ'ייז", הכריז בעלי ומנכ"ל הצ'יפס קלארק האנט. "מאז שהצטרף אלינו לפני מספר שנים, פטריק התפתח להיות אחד האתלטים הגדולים בספורט. עם המשחק הדינמי שלו והאישיות המדברת הוא אחד האנשים הכי מזוהים והאהובים שלבשו את מדי הצ'יפס. הוא מנהיג יוצא דופן ואני מרוצה מכך שהוא יהיה חלק מהצ'יפס בשנים הקרובות".

מאמן הצ'יפס אנדי ריד הוסיף: "זוהי פריבילגיה לאמן הרבה אתלטים מדהימים ומיוחדים בקריירה ואין ספק שפטריק הוא חלק מהרשימה הזו. החלק הטוב ביותר בעניין זה שהוא עדיין בשלב מוקדם בקריירה שלו. הוא מנהיג טבעי ותמיד עובד על מנת להיות הטוב ביותר. הוא הופך אותנו לארגון טוב יותר וזכינו שהוא הולך להיות הקוורטרבק שלנו בשנים הקרובות".

פטריק מהומס נכנס לליגה בדראפט 2017, אז נבחר במקום העשירי על ידי קנזס סיטי צ'יפס. אחרי עונת רוקי שבה ערך רק הופעה אחת, הקוורטרבק הצעיר נכנס להרכב בשנת 2018 והדהים את ה-NFL, לא פחות, תוך שהוא שובר כמה וכמה שיאים היסטוריים. בעונה החולפת, הוליך את הצ'יפס לזכייה בסופרבול אחרי 50 שנים שחונות בזכות 20:31 דרמטי על סן פרנסיסקו. מהומס, כאמור, נבחר לשחקן המצטיין של משחק הגמר.