כבר לא "רדסקינס": וושינגטון נכנעה ללחץ

הנהלת קבוצת הפוטבול הודיעה: "עובדים על שם חדש למועדון"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.07.20 - 16:42

תגיות: NFL

תחילת כתבה

אמריקה עוברת לא מעט שינויים. הרבה מהמוסדות והמוסכמות הישנים השתנו, גם על רקע השינויים הדמוגרפים, אבל גם לאור המאבק ונושא הגזענות - שצף לתודעה בעקבות המהומות על הריגתו של ג'ורג' פלויד. ארגון אחד שלקח היום (שני) צעד קדימה הוא קבוצת הפוטבול מוושינגטון, מי שהיתה ידועה כ"וושינגטון רדסקינס". אחרי לחץ ארוך שנים לשנות את שמו ("אדומי העור"), שנתפס כפוגעני כלפי ילידים אמריקנים ("אינדיאנים" כפי שהם מכונים בסלנג הישראלי), הקבוצה הודיעה כי תחל בתהליך שבסיומו תמצא לעצמה שם חדש.

ההחלטה, כמובן, אינה מגיעה בחלל ריק: סביב היחס המשתנה לייצוג של שחורים בתרבות האמריקנית, גם הייצוג של ילידים אמריקנים עלה לדיון. לא מעט קבוצות מכללות ובתי ספר זנחו שמות וסמלים שהיו מזוהים עם ייצוג סטריאוטיפי, אך במקביל קבוצות דוגמת קנזס סיטי צ'יפס (מהפוטבול) או אטלנטה ברייבס וקליבלנד אינדיאנס (בייסבול) סירבו לשנות, ואולי כעת ישתנו בעצמן.

הקבוצה מוושינגטון חוגגת החודש לא פחות מ-88 שנה. לאורך השנים, היא גם הגיעה ללא מעט הישגים - אך יחד עם השם, שהמחאה נגדו החלה בתחילת העשור. בתחילת החודש פנתה קבוצת משקיעים לשלל חברות, בהן פפסי, פד אקס ונייק, להפעיל לחץ על וושינגטון על מנת לשנות את השם. לחץ שהיום נשא פרי.