אחרי 32 שנה: הדודג'רס זכו בוורלד סירייס

הקבוצה מלוס אנג'לס גברה 2:4 בסדרת הגמר על טמפה ביי רייז

דן רותם  28.10.20 - 08:01
תחילת כתבה

לוס אנג׳לס דודג׳רס זכתה לפנות בוקר בסדרת הגמר (הוורלד סירייס) של ליגת הבייסבול, ה-MLB. הדודג׳רס, שהיו קבוצת הבייסבול הטובה ביותר השנה, ניצחו את טמפה ביי רייז 1:3 במשחק מספר 6  (2:4 בסדרה) וזהו התואר הראשון של הדודג׳רס מאז 1988, והשביעי שלהם בהיסטוריה של המועדון.

בלייק סנל, הפיצ׳ר (מגיש) הפותח של הרייז תיעתע בהתקפה הטובה בעולם והחזיק אותה ללא ראנס (נקודות) בחמשת האינינגים הראשונים, בהם הוא פסל בעצמו 9 (!) חובטים (סטרייקאאוט).

בלייק סנל בתצוגת פיצ׳ינג מול חובטי לוס אנג׳לס

https://www.mlb.com/video/blake-snell-dealing-early-on

רנדי ארוזרינה הנפלא העלה את הרייז ליתרון 0:1 באינינג הראשון עם הום-ראן (עשירי בפלייאוף, שיא כל הזמנים), אבל אסטרטגיית ה-׳בולפנינג׳ — שימוש בסדרה של מגישים מחליפים — של הדודג׳רס עבדה יפה: שבעה פיצ׳רים רשמו 16 סטרייקאאוטס ושמרו את ההתקפה החלשה של הרייז כמעט ללא תפוקה.
הדודג׳רס פרצו קדימה בתחתית האינינג השישי. אוסטין בארנס חבט סינגל שהוציא את סנל מהמשחק, בהחלטה שנויה במחלוקת של קווין קאש, המאמן הראשי של הרייז. מוקי בטס הוסיף דאבל (חבטה של שני בסיסים) משלו. ושילוב של טעויות הגנתיות של הרייז איפשרו ללוס אנג׳לס לעלות ליתרון 1:2.

הדודג׳רס עולים ליתרון

https://www.mlb.com/video/la-takes-advantage-of-snell-hook

בתחתית הסיבוב השמיני הוסיף בטס הום-ראן משלו והגדיל את היתרון של הדודג׳רס ל-1:3, יתרון שהחזיק עד סוף המשחק. קורי סיגר, השורטסטופ המצויין של הדודג׳רס, זכה בתואר השחקן המצטיין של סדרת הגמר.

עונת 2020 המקוצרת עקב מגפת הקורונה הגיעה לסיום סמלי וחמוץ משהו: על המגרש חגגו הדודג׳רס אליפות, בעוד כוכבם ג׳אסטין טרנר נאלץ להכנס לבידוד עקב תוצאת בדיקת קורונה חיובית שהתקבלה תו״כ המשחק וגרמה להחלפתו באינינג השמיני. כל זאת כאשר רוב מנפרד, הקומישיונר של ה-MLB, חוטף שריקות בוז על ניהול שנוי במחלוקת של נושאים שונים, בראשם הרמאות הממסדרית של יוסטון שהתגלתה בפגרה, והענישה המקלה המביכה שמנפרוד הטיל על האחראים.

ה-MLB יוצאת לפגרה עם הרבה סימני שאלה, ובראשן היכולת של ארה״ב להתמודד עם מגפת הקורונה והיכולת להחזיר אוהדים למגרשים לקראת עונת 2021.