הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תסתפק בסגנות: ישראל נכנעה 9:4 להולנד

צפו: הנבחרת קטפה את הכסף באליפות אירופה לאחר משחק הפכפך

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.09.21 - 01:00
תחילת כתבה

נבחרת ישראל בבייסבול היא סגנית אלופת אירופה. לאחר שסיפקה קמפיין אולימפי נהדר, הנבחרת רשמה הפעם הישג אדיר באליפות אירופה, כשעלתה לשחק הלילה (בין ראשון לשני) במסגרת גמר אליפות אירופה נגד הולנד. בסופו של דבר, היא נאלצה להסתפק רק בכסף, זאת למרות שבשלבים רבים מהמשחק הוליכה והייתה בשליטה, אך נכנעה לבסוף 9:4 לאלופה המכהנת.

המשחק נפתח ביתרון עבור הולנד, שעלתה ל-0:1 במהלך האינינג השני, אלא שהחבורה בכחול-לבן הגיבה, ועם אינינג רביעי נהדר עלתה ליתרון 1:2. הקבוצה של נייט פיש המשיכה במומנטום ובאינינג השישי אף עלתה ליתרון 1:4, אבל אז הגיעה הקריסה של הנבחרת הישראלית. אינינג שביעי אדיר של החבורה בכתום הפך את מצב העניינים לקראת הישורת האחרונה של ההתמודדות. גם באינינג השמיני הכל עבד עבור ההולנדים שעלו ליתרון 4:9, עליו שמרו עד לסיום.

על אף פספוס הזהב, מדליית הכסף היא עדיין הישג ענק והכניסה את נבחרת הבייסבול להיסטוריה הישראלית. הנבחרת הוכיחה מעל לכל ספק, שהקמפיין המוצלח במוקדמות המשחקים האולימפיים, וגם בעיצומם לא היה מקרי, ועם טורניר חלומי גברה על נבחרות חזקות, כשרק הפייבוריטית ההולנדית עצרה אותם במעמד הגמר. מהצד השני, מדובר במדליה זהב מספר 24 באליפויות אירופה עבור הנבחרת ההולנדית - יותר מכל נבחרת אחרת, והפעם זה על חשבון מקבילתה הישראלית.