חוזר לזירה: ג'יאנפרנקו זולה יאמן את ווטפורד

קשר העבר האיטלקי, שרשם מעל 300 הופעות בצ'לסי ואימן בווסטהאם, ינסה להוביל את הצרעות לפרמייר-ליג

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  08.07.12 - 11:17
זולה, יעלה את ווטפורד? (gettyimages)
זולה, יעלה את ווטפורד? (gettyimages)
תחילת כתבההניסיון הקודם שלו כמאמן באנגליה הסתיים 5 נקודות בלבד מעל לקו האדום עם ווסטהאם, אבל ג'יאנפרנקו זולה מנסה שוב. קשר העבר האיטלקי מונה למאמן ווטפורד מליגת המשנה וינסה להצעיד את הצרעות בחזרה לפרמייר-ליג.

זולה, שחתם על חוזה לשנתיים הקרובות בווטרפורד, יחליף את המאמן שון דיץ', שנזרק מהמועדון על ידי הבעלים משפחת פוצו. בכך הוא הפך למאמן האיטלקי השני בהיסטוריה של הקבוצה, אותה הדריך ג'יאנלוקה ויאלי בעונת 2001/2.

"כולם יודעים שזולה אוהב כדורגל מהנה ואני חושב שאוהדי ווטפורד יכולים להרשות לעצמם לצפות לסגנון התקפי מהקבוצה שלו, הוא מסמל באופן מושלם את הפרויקט שאנחנו בונים פה", הצהיר המנהל הטכני של ווטפורד, ג'יאנלוקה נאני.

ג'יאנפרנקו זולה בן ה-46 החל את הקריירה המקצוענית שלו כשחקן בנואורזה ובאמת החל לפרוח כשעבר לנאפולי ב-1989. הוא כיכב בפארמה עם 49 שערי ליגה ב-102 משחקים לפני שעבר לצ'לסי, במדיה רשם 312 הופעות. לפני הפרישה עוד שיחק קצת בקליארי ולאחריה אימן קצת פחות משנתיים את ווסטהאם.

ווטפורד שיחקה לאחרונה בפרמייר-ליג בעונת 2006/7, בסיומה ירדה מהמקום ה-20 והאחרון. בעונה האחרונה סיימו הצרעות במקום ה-11 וכעת מנסים הבעלים האיטלקים לשדרג את הקבוצה ולהחזירה לבמה המרכזית.