גיגס מונה לעוזר מאמן-שחקן ביונייטד. גם פיל נוויל מצטרף

תחילתה של קריירה שניה: הכוכב בן ה-39 יהפוך לחלק מהצוות של דייויד מויס כבר מהעונה הקרובה. גם מגן העבר מגיע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  04.07.13 - 13:08
חצי על המגרש, חצי על הקווים. גיגס (gettyimages)
חצי על המגרש, חצי על הקווים. גיגס (gettyimages)
תחילת כתבה

מנצ'סטר יונייטד מכינה את ראיין גיגס ליום שאחרי. הכוכב הוותיק של השדים האדומים ישמש כבר החל מהעונה הקרובה כמאמן-שחקן, ויהיה חלק מהצוות המקצועי של המנג'ר דייויד מויס. המועדון אישר שגיגסי, שבחודש מרץ האריך את חוזהו בעונה נוספת, יעשה את צעדיו הראשונים כמאמן, במקביל לריצות על הדשא.

דייויד מויס, שהחל השבוע רשמית את עבודתו במנצ'סטר יונייטד, רוצה סמלים אדומים לצידו, כאשר בנוסף לגיגס מצטרף לצוות שלו גם פיל נוויל, מגן השדים לשעבר שכבר פרש ממשחק פעיל. "זו פריביליגיה גדולה מאוד", אמר גיגס, "אני מקווה שאוכל לתרום מהניסיון שלי, אחרי כל כך הרבה שנים כשחקן וכחלק מהמשפחה שנקראת מנצ'סטר יונייטד".

"אני שמח מאוד שראיין לקח את ההזדמנות לשמ ש כמאמן-שחקן", אמר המנג'ר דייויד מויס, "ההצלחה שלו והיכולת להתאים את המשחק שלו לאורך כל כך הרבה שנים, נותנת לו פרספקטיבה טובה יותר על הכדורגל המודרני. הקריירה של גיגס מהווה השראה לכל כדורגלן שעושה את צעדיו הראשונים. אני בטוח שהוא וגם כל שחקני הקבוצה ירוויחו המון מהתפקיד החדש שהוא ימלא בעונה הקרובה".

גיגס, שיהיה בנובמבר בן 40, משחק במנצ'סטר יונייטד מאז 1991. הוא זכה עם השדים האדומים ב-13 אליפויות, ארבע פעמים בגביע האנגלי, ארבע פעמים בגביע הליגה וב-2 תארים בליגת האלופות. הוא כבש 114 שערים ב-653 הופעות.

פיל נוויל חוזר ליונייטד כיקירו של דייויד מויס, שמינה אותו לקפטן שלו בתקופה שבה השניים שיתפו פעולה באברטון. נוויל בן ה-36 תלה בקיץ שעבר את הנעליים אחרי קריירה עשירה, במהלכה  רשם 263 הופעות ביונייטד ועוד 199 באברטון.