שחק אותה כמו בקהאם: גיגס ונוויל ירכשו מועדון

יממה אחרי שאקס יונייטד הפך לבוס, הצמד במו"מ על קבוצה מהליגה ה-7

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.02.14 - 19:28
חולמים, אבל בקטן. גיגס ונוויל עם בקס (GETTYIMAGES)
חולמים, אבל בקטן. גיגס ונוויל עם בקס (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

רק אתמול הכריז דייויד בקהאם על הקמתו של מועדון כדורגל חדש בבעלותו בליגת ה-MLS בארה"ב, וכבר הערב (חמישי) התברר שבקס אינו אקס מנצ'סטר יונייטד היחידי שעומד להפוך לבעלים: הם אמנם לא חולמים עד-כדי-כך בגדול כמו מספר 7 האגדי, אבל גם לראיין גיגס ולגארי נוויל יקראו בקרוב 'בוס'.

להבדיל מהאימפריה שבקהאם מקים בימים אלו במיאמי, שני חבריו לדור הזהב של מנצ'סטר יונייטד, שגדלו איתו במחזור 1992 המפורסם, נמצאים כעת במשא ומתן לרכישת סאלפורד סיטי - קבוצה חצי מקצוענית מהליגה ה-7 באנגליה. אם בשלב הזה הגבה שלכם נעה כלפי מעלה בפליאה לגבי הבחירה של השניים במועדון שממוקם בליגה כה נמוכה, אז נוכל לנחם אתכם בכך שלאגדות האדומות יידרשו ''רק'' 4 עליות ליגה בכדי להוביל את סאלפורד לליגה מקצוענית.

על פי הדיווחים במ'נצסטר איבנינג ניוז', המו"מ עדיין בשלבים מוקדמים, אך בסאלפורד סיטי אישרו את הידיעה ומסרו כי ערכו ישיבת הנהלה, בה נרשמה תמיכה גורפת במכירת המועדון לגיגס ולנוויל. אבל העסק הזה לא הולך להיות זול: בעוד מחירו של המועדון נותר חסוי לעת עתה, אותו מקור מפרסם כי בעיריית מנצ'סטר כבר הוקצה שטח ואושרו תכניות בנייה להקמת מגרש ומועדון חדשים, בעלות של 560,000 ליש"ט - כך שאם סאלפורד תעבור לבעלותם, גיגס ונוויל יהיו אלו שיצטרכו לרשום את הצ'ק השמן הזה. פרט פיקנטי נוסף הוא שסאלפורד משחקת באותה ליגה של יונייטד FC, קבוצת האוהדים שהקימו אוהדי השדים האדומים המקוריים, אלו שמאסו בשלטון הגלייזרים, כך שהמפגש בין השתיים יהפוך לסוג של דרבי טעון עבור הרבה אנשים.

נוויל (38), קפטן יונייטד לשעבר, משמש כיום כחבר הצוות במקצועי בנבחרת אנגליה וכפרשן ב-BBC, בעוד גיגס בן ה-40 הוא עדיין שחקן פעיל במועדון. סאלפורד היא למעשה קבוצת הכדורגל שהכי קרובה גיאוגרפית לאולד טראפורד, ונדמה שהמטרה לשמה השניים רוצים לרכוש אותה היא עסקית - הקמת אקדמיה שתהיה מעין קבוצת בת למנצ'סטר יונייטד. ז אמנם לא מדובר בעסקה של מאות מיליונים ועם יחסי ציבור של מדינה קטנה, כמו זו שבקהאם רקם מעבר לאוקיינוס - אבל זו עדיין בעלות על קבוצה. מה שהכי מפתיע כאן הוא העיתוי - 24 שעות אחרי ההכרזה של בקס. לכו תדעו, ייתכן שגם היום - 11 שנים מאז שהשלישיה שיתפה פעולה יחד תחת פרגי, גיגס ונוויל עדיין מקנאים בקולגה היפה והעשיר מהם.