ז'וזה מוריניו: "החגיגה של אטו הייתה גאונית"

מאמן צ'לסי הפגין הומור עצמי, אך הבהיר: "מעדיף להיות בעמדה של סיטי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.03.14 - 08:15
החגיגה של אטו. אפילו מוריניו השתעשע (gettyimages)
החגיגה של אטו. אפילו מוריניו השתעשע (gettyimages)
תחילת כתבה

למרות שהוא מעולם לא חשש לפתוח את הפה ולהגיד כל מה שבא לו, ז'וזה מוריניו חשף צד שלא ממש היה מוכר לנו אמש (שבת) - יש לו גם הומור עצמי. אחרי ה-0:4 המרשים של צ'לסי על טוטנהאם, המאמן הפורטוגלי ידע לקחת בקלילות את חגיגת השער של סמואל אטו.

לפני שבועיים, מוריניו הוקלט כשהוא מתייחס בזלזול לחלוץ הקמרוני ותוהה מהו הגיל האמיתי שלו. אטו החליט "להכניס" למאמן שלו, ואחרי שהבקיע את השער הראשון של הבלוז הוא ניגש לדגל הקרן, השתמש בו כאילו היה מקל הליכה, והחזיק את הגב בכיפוף - ממש כמו סבא זקן.

מסתבר שגם מוריניו אהב את המפגן של אטו: "החגיגה שלו על המגרש הייתה גאונית. זה רעיון נהדר לעשות צחוק מהסיפור. פרננדו טורס היה אמור לפתוח בהרכב אבל לא היה כשיר, אז אמרתי לסמואל שזה הגורל שלו לכבוש. השער, התנועה שהוא עשה, הדרך בה הוא החזיק בכדור - הוא היה חשוב מאוד עבורנו".

אבל עם כל הצחוק, למרות שצ'לסי הגדילה את הפער בפסגה ל-7 נקודות, "המיוחד" החליט להפנות את הלחץ לכיוונה של קבוצה אחרת. "הייתי מעדיף להיות בעמדה של מנצ'סטר סיטי", אמר מוריניו, "יש להם שלושה משחקים חסרים, ואם הם ינצחו בכולם - הם יעלו לפסגה. אנחנו לא שולטים בגורל שלנו, כי גם אם ננצח את כל המשחקים הנותרים, לא בטוח שניקח אליפות".