מצרים הוציאה צו לגיוסו של מוחמד סאלח מצ'לסי

הקשר של מוריניו דרוש לשירות צבאי בארצו. "הוא עדיין בשוק ולא מבין למה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.07.14 - 14:24
הליגה עוד לא נפתחה, החזית כן (GETTYIMAGES)
הליגה עוד לא נפתחה, החזית כן (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

פחות מחודש - זה מה שנותר עד לפתיחת הליגה האנגלית. אולי בגלל זה ז'וזה מוריניו החליט שדחוף לו לעקוץ את ארסן ונגר, שוב. בראיון שהעניק לכלי התקשורת הבריטיים מאמן צ'לסי בחר להחתמם לקראת קו הזינוק של הפרמיירליג, אבל עשה זאת על חשבון מאמן התותחנים.

"צ'לסי סיימה את הרכישות שלה בשוק ההעברות הקיץ", אמר 'המיוחד'. "אני מאוד מרוצה מההתנהלות של המועדון, גם כי החתמנו את כל מי שרציתי, וגם כי עשינו זאת בזמן שיא". טיבו קורטואה, דייגו קוסטה, פליפה לואיז וססק פברגאס כבר נחתו בסטמפורד ברידג', ואם תשאלו את מוריניו, הבלוז לא נתקלו בשום תחרות על שירותי הכוכבים.

"לקח לי בדיוק 20 דקות לשכנע את פברגאס להגיע", טען מוריניו. "הוא מאוד רצה לבוא אלינו, ולמרות שבחוזהו בבארסה היה סעיף שאיפשר לארסנל להתערב, אני לא חושב שהוא בכלל שקל לחזור לשם. הוא היה בכיוון שלנו מהרגע הראשון ולכן היה קל מאוד לסגור איתו".

הפורטוגלי גם לא פספס הזדמנות להזכיר את התקרית בה ג'ק ווילשר מארסנל נתפס מעשן, ואמר: "מיליוני ילדים צופים בכל מה שכדורגלנים עושים. אני לא מומחה, אבל לא נראה לי שזה משפיע על ביצועיו אם הוא מעשן סיגריה אחת בזמן הפגרה. מה שכן מושפע זה הילד בבית, שרואה אותו ואומר 'אם הוא מעשן, אז גם אני יכול. יש לזה השלכות חברתיות, ואם הייתי המאמן שלו, זה מה שהייתי מסביר לו".

החייל האמיץ סאלח
בתוך כך, המצב במזרח התיכון משפיע גם על שחקני הסגל של מוריניו. איך בדיוק? מוחמד סאלח, המצרי שנרכש מבאזל בינואר האחרון, מבוקש לשירות צבאי בארצו. מתברר שהקשר הצעיר (22) עזב את המדינה השכנה תחת רישום להשכלה גבוה, מה שזיכה אותו בפטור מגיוס.

אלא שכעת אותו רישום למוסד אקדמאי פג (אולי בגלל שסאלח משחק כדורגל, ולא לומד), והצבא המצרי הוציא צו להחזרתו. האם סאלח באמת יחליף את המדים הכחולים של צ'לסי בחאקי של המצרים? עוד מוקדם לומר, אבל בקרוב תיערך פגישה בנושא בין אנשי הרשות הצבאית לבין הצוות המקצועי של נבחרת מצרים, שינסה לסייע.

אם ייאלץ לשוב למדינתו, סאלח יהיה חייב להתגייס לצבא, לתקופה שמוערכת כרגע בין 12 חודשים ל-36 חודשים, מה שדי יקשה עליו להמשיך לתפקד כשחקן צ'לסי, או כשחקן כדורגל בכלל. אחמד חסן, האחראי על הנבחרות, היה זה שהודיע לקשר על הסיטואציה וסיפר: "מוחמד בהלם. הוא אמר לי שהוא מנסה לייצג את מצרים בצורה הכי טובה שיש ולא מבין את ההחלטה".