רניירי: "זה בידיים שלנו, נוכל לעשות היסטוריה"

מאמן לסטר מוכן למשחק מול יונייטד: רוצים להפוך את החלום שלנו למציאות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.04.16 - 17:15

תגיות: לסטר

תחילת כתבה

ביום ראשון סיפור הסינדרלה של אנגליה יכול להגיע לסוף הטוב שלו. לסטר תצא למפגש חוץ באולד טראפורד מול מנצ'סטר יונייטד, כשניצחון יעניק לה את האליפות הסנסציונית. בסביבת השועלים נרשמת דריכות שיא לקראת ההתמודדות, כאשר כולם משתוקקים להפוך את הסיפור לרשמי. רגע לפני ההתמודדות, קלאודיו רניירי סיפר על ההכנות של קבוצתו למפגש מול השדים האדומים.

"אנחנו נאבקים בכדי להפוך את החלום הזה למציאות, אבל זו עדיין לא מציאות", אמר רניירי, אנחנו יודעים מצוין שזו ההזדמנות לזכות באליפות, כשבשנים הבאות לא בטוח שתהיה לנו הזדמנות נוספת. זה בלתי יאומן, זו היסטוריה".

בהמשך האיטלקי התפנה לספר על ההתרשמות שלו מההכנות המקצועיות של שחקניו: "אני רגוע כי אני רואה אותם מתאמנים. הם נהנים ועוזרים אחד לשני. הכל בידיים שלנו, אנחנו נהיה חייבים להיות מרוכזים ולהמשיך בדרך שלנו, כי יהיה משחק קשה".

בהקשר אחר, נדמה שבכל יום צץ סיפור אחר שקשור בזכייה הבלתי נמנעת של לסטר סיטי באליפות אנגליה, ובמישהו שהימר כנגד כל הסיכויים שזה יקרה. אבל הסיפור הזה הוא שונה, כי הוא הפוך לחלוטין.

ג'ון מיקלתווייט הוא אוהד בן 52 של השועלים, וגם העורך של העיתון הכלכלי "בלומברג". למיקלתווייט, שעוקב באדיקות אחר לסטר מאז שנות ה-90, יש מנהג לפני כל עונה - להמר ב-20 פאונד שהקבוצה תזכה בליגה. מלבד כמה זכיות בליגות נמוכות, לרוב ההימורים שלו מעלים חרס.

אבל דווקא השנה, כשלסטר רחוקה ניצחון ביום ראשון על מנצ'סטר יונייטד מאליפות היסטורית ויוצאת דופן - כל כך יוצאת דופן שיחס ההימורים עמד לפני העונה על 1 ל-5,000 - מיקלתווייט שכח להמר. האוהד, יליד לונדון, הסביר שהמעבר שלו לניו יורק עבור המשרה ב"בלומברג" בילבל אותו.

"כשלסטר החלה לנצח משחקים, הייתי שמח", הודה מיקלתווייט, " בעיקר בגלל שרציתי שהם יזכו בליגה, אבל גם בגלל שבתור פסימיסט חשבתי שזה לעולם לא יקרה. וגם בגלל, וזה מביך, לא חישבתי נכון את יחסי ההימורים וחשבתי שאיבדתי 10,000 ליש"ט ולא 100,000 ליש"ט".