הרחקת מאמן וה-VAR: החוקים החדשים באנגליה

רגע לפני שהפרמיירליג נפתחת, השינויים שיעברו על הממלכה

מערכת אתר ערוץ הספורט  10.08.18 - 11:50

תגיות: אנגליה

תחילת כתבה

שריקת הפתיחה של 2018/19 בפרמיירליג תישמע הערב (שישי) באולד טראפורד. העונה החדשה במפעלים השונים באנגליה מביאה איתה מספר חוקים תקדימיים וחידושים שלא נראו עד כה וזה בדיוק הזמן לעשות סקירה קצרה שלהם.

ענישה למאמנים: העצבים של ז'וזה מוריניו וחבריו על הקווים התקבלו עד כה בצורה יחסית רגועה על ידי השופטים, אבל כעת החוקה החדשה תקשה עליהם מאוד. בליגת המשנה אימצו את שיטת הכרטיסים גם למאמנים, מה שעדיין לא נלקח על ידי הליגה הבכירה באנגליה ובינתיים הוחלט שמאמן שיוזהר ארבע פעמים במהלך העונה יורחק ממשחק אחד. שמונה הזהרות משמעותן הרחקה משני משחקים, 12 - הרחקה משלושה.

הרחקות: החל מהעונה, כרטיסים צהובים ישפיעו רק על המפעל בו הם נשלפו. כלומר, שחקן לא יוכל לספוג השעייה ממשחק פרמיירליג אחרי צהוב שקיבל בגביע האנגלי, אבל אדומים ישפיעו בין מפעלים. שחקן יושעה למשחק אחד אחרי חמישה צהובים (מנוקה כעבור 19 מחזורים), עשרה צהובים (מנוקה כעבור 32 מחזורים) ו-15 צהובים (מנוקה בסיום העונה).

בדיקות חומרים אסורים: בעבר, הבודקים היו צריכים להודיע למועדונים כבר בדקה ה-75 של המשחק מי השחקנים אותם ייקחו לבדיקה, כעת יוכלו לבחור בהם מיד עם סיומו ללא התראה מוקדמת.

VAR: שופטי הווידאו עדיין לא יכנסו לפעולה בפרמיירליג, אבל כן בגביע הליגה ובגביע האנגלי. למרות זאת, יוכלו להשתמש ב-VAR באצדטיוני הפרמיירליג בלבד.

עזרים טכנולוגיים באיזור הטכני: מאמנים יוכלו להשתמש בטאבלטים על מנת לנתח את המידע של קבוצתם בזמן אמת, אבל לא יוכלו לנצל זאת על מנת להתווכח עם שופט בנוגע להחלטה מסויימת.