הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קפה: לא התכוונתי לא לציית להוראות המאמן

שוער צ'לסי על הסערה בגמר גביע הליגה: "יש לי כבוד לסארי. זו הייתה אי הבנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.02.19 - 07:18
קפה. התנצל בפני סארי (getty)
קפה. התנצל בפני סארי (getty)
תחילת כתבה

מנצ'סטר סיטי זכתה אתמול (ראשון) בתואר הראשון של עונת 2018/19 באנגליה, אבל מה שתפס באופן ברור את עיקר הכותרות ותשומת הלב היה האירוע החריג במהלך ההארכה בין מאוריציו סארי לשוער קפה אריסבלאגה, שסרב להתחלף וגרם לפארסה שלא זכורה כבר שנים.

המשבר הגדול ביחסים בין המאמן סארי לשחקנים שלו הוא כבר מזמן לא סוד, אבל קשה להאמין שמישהו היה מסוגל לדמיין תסריט כמו זה שקיבלנו אתמול בגמר גביע הליגה בוומבלי. השוער הספרדי נפצע בשריר הירך האחורי לקראת סיום ההארכה, אבל סרב לרדת בחילוף ונשאר על המגרש למרות שמאמנו האיטלקי כבר הורה לווילי קבאז'רו להיכנס.

המנג'ר עצמו, שכזכור כבר ספג לא מעט עליהום ומעמדו גם ככה לא יציב, הגיב בזעם ואף התחיל ללכת לכיוון חדר ההלבשה, אך חזר לספסל מיד לאחר מכן.

הלילה, קפה שיגר תגובה ארוכה ומפורטת באמצעות הרשתות החברתיות שלו וכתב: "רציתי להבהיר מספר עובדות - לפני הכל, אני מתחרט על איך שהסתיים המשחק הזה. לא הייתה לי שום כוונה לא לציית להחלטות של המאמן. אני חושב שהכל היה אי הבנה שנבעה מהחום והמתח במשחק גמר".

View this post on Instagram

Disgustados y tristes por no podernos llevar el titulo, hemos luchado hasta el final contra un gran equipo. Seguiremos trabajando para ser mas fuerte. También me gustaría aclarar algún hecho del partido de hoy: Lo primero de todo lamento como ha sido el final de la prorroga, quiero decir que en ningún momento ha sido mi intención desobedecer al técnico o ninguna de sus decisiones. Creo que todo ha sido un mal entendido a altas pulsaciones y en el tramo final de un partido por un titulo. El entrenador ha pensado que no estaba en condiciones de seguir y mi intención ha sido expresarle que estaba en buenas condiciones de seguir ayudando al equipo, mientras el cuerpo medico que me había atendido llegaba al banquillo y daba el mensaje. Siento de nuevo la imagen que se ha proyectado, no siendo en ningún caso mi intención dar esta imagen y pidiendo disculpas. Upset and sad for not being able to take the title, we fought until the end against a great team. We will continue working to be stronger. I would also like to clarify some facts of today's match: First of all I regret how the end of the match has been portrayed. At no time has it been my intention to disobey the coach or any of his decisions. I think everything has been misunderstood in the heat of the final part of a match for a title. The coach thought I was not in a position to play on and my intention was to express that I was in good condition to continue helping the team, while the docs that had treated me arrived at the bench to give the message. I feel the image that has been portrayed was not my intention. I have full respect for the coach and his authority.

A post shared by Kepa Arrizabalaga Revuelta (@kepaarrizabalaga) on

"המאמן חשב שאני לא במצב שאני יכול להמשיך לשחק והכוונה שלי הייתה רק לבטא את זה שאני נמצא במצב טוב ויכול להמשיך כדי לעזור לקבוצה, כך שאנשי הצוות הרפואי שטיפלו בי יוכלו להעביר את המסר לספסל", הוסיף השוער. "אני חושב שהסיטואציה שתוארה לא הייתה הכוונה שלי ויש לי הרבה כבוד למאמן ולאוטוריטה שלו".

על ההפסד עצמו הוא סיפר: "אני מאוכזב ועצוב מכך שלא הצלחנו לזכות בתואר. נלחמנו עד הרגע האחרון נגד קבוצה נפלאה ונמשיך לעבוד כדי להיות חזקים יותר".

סארי, שכזכור כבר ספג לא מעט עליהום ומעמדו גם ככה לא יציב, הגיב בזעם ואף התחיל ללכת לכיוון חדר ההלבשה, אך חזר לספסל מיד לאחר מכן. בסיום גם הוא נשמע הרבה יותר מפוייס וניסה להסביר מנקודת מבטו: "זו הייתה אי הבנה. קפה חשב שאני מתכוון להחליף אותו בגלל שהוא לא כשיר, הוא אמר שאין לו בעיה והוא צדק. הבנתי מה קרה רק אחרי שהרופא שלנו חזר לספסל".

כשהקפטן ססאר אספיליקווטה התבקש לתת את דעתו על המקרה הוא בחר להתחמק באלגנטיות: "אני לא יודע מה קרה כי הייתי בצד השני של המגרש, לכן אני לא יכול להגיב". גם הקפטן לשעבר ואחד הסמלים הגדולים של צ'לסי, ג'ון טרי, הגיב לאירוע החריג: "יהיה מעניין לראות אם קפה ישחק במשחק הבא. הייתי מצפה שבחדר ההלבשה המנג'ר יתמודד עם הסיטואציה באופן מיידי".