ואן דייק חשף: "הסתכלתי למוות בעיניים"

בלם ליברפול סיפר על ניתוח החירום שעבר בגלל דלקת התוספתן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.19 - 17:43
תחילת כתבה

הוא אחד הבלמים הטובים בעולם, נהנה מעונת שיא בליברפול וינהיג הערב (ראשון) את הולנד במשחק מוקדמות יורו 2020 מול גרמניה, אבל הגורל של וירג'יל ואן דייק היה יכול להיראות אחרת לגמרי. קפטן האורנג' סיפר בראיון על אירוע מטלטל שקרה לו לפני עשר שנים, שהיה יכול להסתיים גם בתרחיש הגרוע מכל.

ואן דייק סבל מדלקת בתוספתן ונאלץ לעבור ניתוח חירום שהיה עלול להסתיים במוות. "זאת הייתה הפעם הראשונה בחיים שלי שהכדורגל לא עניין אותי בכלל. כל מה שחשבתי עליו זה להישאר בחיים", סיפר הבלם ההולנדי. "הסתכלתי למוות בעיניים וזאת הייתה חוויה נוראית".

"אני ואמא שלי התמללנו לאלוהים ולמען ההגינות גם דיברנו על כל מיני תרחישים. בשלב מסויים הייתי צריך לחתום על מסמכים שאומרים שאם אני אמות בבית החולים, הכסף יעבור לאימי", המשיך ואן דייק. "אני זוכר ששכבתי במיטה וכל מה שיכולתי לראות היו מבחנות וחוטים שמחוברים לגופי. הגוף שלי היה פשוט מרוסק, לא הייתי יכול לעשות כלום. הדברים הנוראיים ביותר נכנסו לי לראש".

מאז, ואן דייק התאושש והפך להיות הבלם הכמעט בלתי חדיר שהוא היום. ההולנדי נאבק העונה עם ליברפול על אליפות ראשונה אחרי 29 שנים, אבל במאבק האמיתי הוא כבר ניצח.