וויין הנסי הואשם בהצדעה במועל יד וטען: לא יודע מה זה

הודג'סון על שוער פאלאס שלא ייענש: "הוא נחוש ללמוד על מלחמת העולם השנייה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.04.19 - 20:56
התמונה שסיבכה את הנסי
התמונה שסיבכה את הנסי
תחילת כתבה

שוער קריסטל פאלאס, וויין הנסי, בעין הסערה. בתמונה שהועלתה לאינסטגרם, הוולשי בן ה-32 צולם כשהוא מצדיע במועל יד וההתאחדות האנגלית האשימה אותו בביצוע תנועה פוגענית. השחקן מצידו טען בפני נציגי ההתאחדות שהוא לא יודע מה זו הצדעה נאצית ובסופו של דבר לא נענש.

בתמונה המדוברת, שהועלתה לאינסטגרם על ידי חברו של הנסי לקריסטל פאלאס, מקס מייר, הוולשי נראה מרים את ידו הימנית כשהשמאלית מעל פיו. הנסי הכחיש את הטענות ואמר להגנתו שהדימיון של התמונה להצדעה הנאצית "מקרי לחלוטין". בנוסף לכך, השוער העביר לפאנל מיוחד של ההתאחדות, תמונות שבהן הוא נראה מבצע תנועה דומה והסביר שביצע אותה כדי לקרוא לחבריו. בהתאחדות קיבלו את הגירסא וטענו לחוסר הבנה.

מאמן קריסטל פאלאס, רוי הודג'סון בן ה-71, התייחס לנושא: "הוא (הנסי) נחוש ללמוד על אדולף היטלר ומלחמת העולם השנייה. אני לא ממש יודע מה הדור הצעיר לומד על זה או מה יודעים על השואה במועדונים אחרים או אפילו אצלנו". הודג'סון הוסיף שפאלאס תנסה לקדם את הנושא - לא רק עבור הנסי, אלא עבור כל שחקן שלא ממש בקיא במלחמת העולם השנייה.

הודג'סון נשאל אם הוא מאוכזב מהנסי והשיב: "אני לא יודע כמה מאוכזב אני אמור להיות. זה (הידע על מלחמת העולם השנייה) שונה מהדור שלי, שהיה קרוב יותר לנושא. מה שחשוב זה שהוחלט (על ידי ההתאחדות) שוויין אדם כן ואדם טוב".

אגב, אוהדי פאלאס מפולין צייצו בטוויטר: "וויין הנסי, אם אתה לא יודע מה זו הצדעה נאצית או מי היה אדולף היטלר, אז אנחנו מזמינים אותך למחנות ההשמדה בפולין, למשל אושוויץ בירקנאו. אפילו נרכוש עבורך כרטיס אם תרצה".