"הלוואי והייתי משחק איתו יותר": ג'רארד נפרד מבניון

צפו בראיון הבלעדי לערוץ הספורט. אגדת ליברפול בשיחה לקראת הפרישה של היהלום: "הוא תמיד הופיע במשחקים גדולים. חשוב להיות שחקן גדול, אבל הרבה יותר חשוב להיות בן אדם וזו בהחלט ההגדרה של יוסי בניון". וגם: מה המסר של האנגלי לאוהדים בישראל?

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  03.05.19 - 12:30
תחילת כתבה

יוסי בניון שיחק במהלך הקריירה עם שמות ענקיים. בליגת האלופות, בספרד ובאנגליה, היהלום חלק את חדר ההלבשה עם השמות, שאוהדי הכדורגל בישראל מעריצים וחולמים עליהם. אחד מהשמות הגדולים ביותר איתם בניון שיחק הוא ללא ספק סטיבן ג'רארד.

שלוש שנים שהקפטן הבלתי מעורער ואחד מהסמלים הגדולים בהיסטוריה של ליברפול שיחק יחד עם בניון. הם היו על הדשא בברנבאו ביחד וגם בניצחונות גדולים, בהם האווירה המחשמלת באנפילד צימררה מיליונים מסביב לעולם.

השניים היו ביחסים טובים בתקופה בליברפול, עליה הם שמרו עד היום, גם כשהאחד מאמן בריינג'רס הסקוטית, בעוד השני חזר לישראל. בראיון בלעדי וראשון לתקשורת ישראלית, סטיבן ג'רארד נפרד בשיחה עם ערוץ הספורט מבניון, מספר על הזכרון המשותף ממנו ועל החשיבות של הישראלי לליברפול. ראיון שנותן הצצה קטנה לעד כמה הקריירה של בניון עד הייתה מפוארת.

"מה שהכי אהבתי בלשחק עם יוסי בניון זה לא רק הכדורגל, אלא גם האדם שהוא", סטיבן ג'רארד מספר, "תמיד היה לו חיוך על הפנים. הוא איש נוח מאוד. שחקן כדורגל נהדר ומבריק, היו לו גולים חשובים שעזרו מאוד לקבוצה. יש לי רק מילים טובות על יוסי. חשוב לקבוצה להיות שחקן טוב ושותף לחדר ההלבשה, אבל יותר חשוב להיות אדם טוב, ויוסי בהחלט בטופ במובן הזה".

ג'רארד הבהיר שלבניון הייתה חשיבות גדולה בחדר ההלבשה של המייטי רדס: "במשחקים גדולים יוסי תמיד היה שם. הוא לא היה אנוכי לקבוצה, הוא עשה עבודה שחורה, אבל גם הראה איכויות בזמן הנכון. הלוואי והייתי משחק איתו יותר".

בסיום ג'רארד שלח מסר לבניון ולקהל הישראלי: "אני רוצה למסור ליוסי שהוא צריך להיות מאוד גאה בקריירה שלו. הייתה לו קריירה נפלאה. מאחל לו ולמשפחה שלו רק טוב ומאחל לו הצלחה בכל דבר שיעשה. המסר שלי לקהל הישראלי? אני יודע שיש לי הרבה קהל שם והם מאוד חמים גם אליי. אני בטוח שגם יוסי מעריך מאוד את התמיכה שהוא מקבל".