סוף עידן. רשמית: קומפאני יעזוב את סיטי

הבלגי ייפרד מהאלופה אחרי 11 שנה: "הזמן שלי ללכת". ימונה למאמן-שחקן באנדרלכט

מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.19 - 11:10
תחילת כתבה

סוף תקופה במנצ'סטר סיטי. קפטן הקבוצה, וינסנט קומפאני, הודיע כי יעזוב את המועדון בתום העונה אחרי 11 שנים מוצלחות. הבלם הבלגי בן ה-33 היה בין השרידים היחידים בקבוצה אחרי שהבעלים מאבו דאבי רכשו אותה, אך לאחרונה הפציעות העיבו על הקריירה שלו והוא מיעט לשחק.

קומפאני, ששיחק בסך הכל 360 משחקים במדי סיטי בהם כבש 20 שערים, יחזור למולדתו וימונה למאמן-שחקן באנדרלכט. הוא זכה עם הסיטיזנס בארבע אליפויות, שני גביעים, ארבעה גביעי ליגה ושני מגני צדקה. עם זאת, התואר הגדול, ליגת האלופות, חמק מידיו, והוא עוזב בלי לזכות בו.

"כמה שזה קשה, הגיע הזמן שאעזוב", אמר קומפאני בהודעה הרשמית באתר המועדון, "אני לא מרגיש כלום מלבד הכרת תודה. אני מודה לכל מי שתמך בי במסע המופלא הזה במועדון המיוחד הזה. אני זוכר את היום הראשון בדיוק כמו האחרון. אני זוכר את הדרך הנחמדה בה קיבלו אותי האנשים במנצ'סטר".

הבלם המשיך: "לעולם לא אשכח איך אוהדי סיטי נותרו נאמנים לי בזמנים הטובים וגם בזמנים הרעים. נגד כל הסיכויים, תמיד נתתם לי השראה לעולם לא לוותר. שייח מנסור שינה את חיי ואת אלה של אוהדי סיטי בכל העולם, ואני מודה לו על כך. האומה הכחולה עלתה מחדש ואיימה על הסדר הקיים".

יו"ר סיטי, חלדון אל מובארק, הוסיף: "היו הרבה תורמים לרנסנס של סיטי, אבל אף אחד לא יותר חשוב מווינסנט קומפאני. הוא מגדיר את המהות של המועדון. במשך עשור הוא היה דם מדמו, הנשמה והלב הפועם של סגל מוכשר. אחד הקולות החזקים בחדר ההלבשה והמדודים מחוצה לו, וינסנט יכול להיות גאה בעצמו ואנחנו בו".  אל מובארק הוסיף כי בחודש ספטמבר ייערך משחק פרידה מקומפאני.