דני סבאיוס הושאל לארסנל שהחתימה גם בלם

קשר ריאל מדריד משנה אווירה. לתותחנים אין אופציית רכישה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.07.19 - 19:18
תחילת כתבה

יום של העברות אצל תותחנים. לאחר ששאלו את דני סבאיוס מריאל מדריד לעונה, הערב (חמישי) הודיעה ארסנל על החתמתו של וויליאם סאליבה, שיושאל בחזרה לסנט אטיין לעונה הקרובה.

סבאיוס עבר לארסנל לאחר שהבין שהוא לא בתכניות של זינדין זידאן לעונה הקרובה. כעת הספרדי יצטרך למצוא את עצמו דווקא באנגליה. הקשר הצעיר יקווה לשוב לבלאנקוס משופשף ומנוסה יותר. לתותחנים, למעשה, אין אופציית רכישה עבור הקשר והם ייפרדו ממנו בסיום העונה.

"אנחנו מאוד נרגשים מכך שדני מצטרף אלינו. הוא שחקן מוכשר מאוד עם יכולת טכנית גבוהה, יצירתיות ודיוק", מסר מאמן ארסנל אונאי אמרי. סבאיוס, אגב, יקבל את המספר 8, שהיה שייך לארון ראמזי, שעזב בהעברה חופשית ליובנטוס.

סבאיוס עצמו אמר: "אני באמת גאה ללבוש את החולצה הזאת. אני מצטרף למועדון פרמיירליג היסטורי וזה צעד קדימה בקריירה. ידעתי שיש למאמן אמון בי, דבר שהיה חשוב לי מההתחלה. אני מודע לאחריות שיש בלבישת החולצה הזאת וגאה מאוד להצטרף לארסנל. המאמן היה נקודת המפנה בהחלטה שלי להצטרף למועדון. הוא ספרדי ומכיר אותי מקבוצות אחרות. הוא מאמן מאוד טקטי ואני חושב שהוא יעזור לי להשתפר כשחקן".

"אני מסתדר טוב מאוד עם הקטור ביירין מחוץ למגרש", המשיך הקשר הספרדי. "כשאמרתי לו שאני חושב להצטרף הוא אמר לי לא לחשוב פעמיים כי זו עיר גדולה ומועדון גדול, ושיהיה לי פה טוב. אני לא יכול לחכות לפגוש אותו ולהודות לו שעזר לי להגיע לכאן. הוא והמאמן יעזרו לי להסתגל ללונדון בהקדם האפשרי, זה חיוני כדי שאצליח במועדון".

סבאיוס נחשב לאחד משחקני העתיד של הכדורגל הספרדי וזכה בתואר שחקן הטורניר של אליפות אירופה עד גיל 20 ב-2017 כשהוליך את לה רוחיטה לזכייה. באותו קיץ הגיע לריאל מדריד מריאל בטיס, אבל לא קיבל מספיק קרדיט מזינדין זידאן, שלא בנה עליו לעונה הקרובה.

56 הופעות בלבד היו לסבאיוס בריאל מדריד בכל המסגרות 27 מהן בתור מחליף וכבש חמישה שערים בסך הכל. עם זאת, הוא השתחל לסגל נבחרת ספרד הבוגרת אחרי המונדיאל הרע שעבר עליה ורשם שש הופעות בהן כבש שער אחד.